Кредити за изображения: Възпроизвеждане Twitter/WTA

Биа Хадад печели и отива на четвъртфиналите на Ролан Гарос

Бразилската тенисистка Биа Хадад, номер 14 в света, победи испанката Сара Сорибес (132-ра) в битка, продължила почти четири часа този понеделник (5) и се класира за четвъртфиналите на турнира Ролан Гарос.

Играейки на корта Suzanne Lenglen, Bia затвори играта в 2 сета на 1, с резултати 6-7 (3/7), 6-3 и 7-5.

ПУБЛИЧНОСТ

Бразилката ще се бори за място на полуфиналите с тунизийката Онс Жабер, номер 7 в света, която победи с лекота американката Бернарда Пера (36-а) с резултати 6-3 и 6-1 за малко повече от час.

Биа и Сорибес изиграха един от най-добрите мачове на турнира, най-дългия за годината в женската верига, в който офанзивен репертоар на бразилката се припокриваше с играта на испанката в задното поле.

Сорибес, която никога не е достигала повече от третия кръг на турнир от Големия шлем, показа, че е напълно възстановена, след като получи фрактура на десния си крак, която я извади от игра от септември миналата година до април тази година.

ПУБЛИЧНОСТ

Биа, която се радва на най-добрата фаза от кариерата си на 27-годишна възраст, стана първата бразилка, достигнала четвъртфиналите на Ролан Гарос след Мария Естер Буено през 1968 г.

Тенисистката от Сао Пауло бе фаворит и изглеждаше на път към тиха победа, когато поведе с 5-2 в първия сет, но Сорибес реагира с три пробива и наложи тайбрек, който спечели със 7/ 3.

Испанецът запази темпото и поведе с 3:0 във втория сет, но този път Биа беше този, който реагира и спечели шест поредни гейма, за да изравни мача.

ПУБЛИЧНОСТ

В решителния сет, когато и двете вече се бореха с умората, Биа сервираше, за да затвори мача в 12-ия гейм и подпечата победата в своя четвърти мачбол.