Хърватия победи Мароко и зае 3-то място на Световното първенство

Morrocos дойде с всичко, но решителността на африканците не беше достатъчна, за да победят хърватския отбор. Крайният резултат беше 2 х 1. С победата отборът на Хърватия зае трето място на световното първенство.

Панел ????

⚽ 12 часа – Хърватия 2 x 1 Мароко 🔜

Борба за подиума 🏅

Беше страхотна битка за подиума. Хърватите започнаха да печелят, но африканците преследваха резултата, като завършиха наравно 1-1 през първото полувреме. Но преди края на първото полувреме Хърватия вкара страхотен гол, без шанс за мароканския защитник.

ПУБЛИЧНОСТ

Повече от 3-то място

За мароканци и хървати двубоят тази събота (17) беше много повече от трето място. Мачът се смяташе за финал.

Дори и с поражението кампанията на Мароко вече е историческа. Никога африкански отбор не е достигал толкова далеч в Световната купа.

Хърватите, настоящи вицешампиони, повториха това, което отборът направи на Мондиал 98, когато победиха Холандия и заеха трето място. За селекционера Златко Далич това Световно първенство бележи началото на брилянтна траектория за страната. И тази събота отново накараха феновете си да се гордеят.