Голям
Кредити за изображения: Възпроизвеждане / Разкриване IEM

Електронни игри: Рио де Жанейро става сцена за очаквания финал на Major, най-голямото CSGO състезание

The Major - основният шампионат по електронни спортове Counter Strike: Global Offensive (CS: GO) - който се провежда тук, в Бразилия, ще има своя финал тази неделя (13). Спорът е следен от феновете на електронните игри по целия свят!

Рио де Жанейро е домакин на световното първенство CS Intel Extreme Masters Season XVII, известно още като IEM Rio Major 2022. Няколко професионални отбора от цял ​​свят се събраха в Чудния град от 31 октомври, за да се състезават в Counter-Strike (CS) – турнир, включващ стрелци в цифровата вселена.

ПУБЛИЧНОСТ

Дългоочакваният финал донесе допълнителна доза вълнение: има реални шансове да се даде на Бразилия подиума: FURIA, страхотен бразилски отбор, съставен от Saffee, Kike Cerato, Yuri Boian, André Abreu и Andrei Piovezan, стигна много далеч в турнир и показа сила за победа.

За съжаление, любимецът на феновете на CSGO, FalleN, също бразилец, няма да бъде на финала. Неговият отбор Liquid загуби от Spirit миналия вторник (8). Въпреки пораженията, той имаше страхотно представяне в състезанието.

Големият финал скоро ще бъде в Jeunesse Arena, в Barra da Tijuca, в 17:13 часа тази неделя (XNUMX). Към петък бяха останали много малко билети.

ПУБЛИЧНОСТ

За тези, които не са получили място лично, можете да проследите всичко с разказа на стриймъра Gaules в неговия акаунт в Twitch, където бяха излъчени и всички останали игри. 😉

Как работи състезанието?

CS е поредица от компютърни игри и игри със стрелба, в които играчите взаимодействат онлайн в мултиплейър. В битката има терористи срещу нетерористи.

На Major се състезаваха 16 отбора. Отборите спечелили първия кръг се изправиха един срещу друг във втория. Това винаги е битка, съвместима с броя на победите.

ПУБЛИЧНОСТ

За финалния етап успяха да преминат само осем от най-добрите отбори. След това отборите от предишния етап ще се присъединят към осемте отбора с най-добри поставени в Регионалната основна класация и ще се изправят един срещу друг в групата „най-доброто от 3“. Победителят е шампионът на Major за 2022 г., спечелвайки награда от 500 хиляди долара.