Кредити за изображения: AFP

Пеле моли Неймар да остане в бразилския отбор и гали Ричарлисон

Пеле отдаде почит на Неймар след поражението на Бразилия от Хърватия на световното първенство. В съобщение в Instagram Кралят на футбола похвали: „Наследството му далеч не е към своя край“. Неймар отбеляза гола в продълженията, преди да бъде елиминиран след изпълнение на дузпи в четвъртфиналите на Купата на Катар. Пеле също коментира публикацията на Ричарлисън: „накарахте Бразилия да се усмихне“.

„Продължавай да ни вдъхновяваш. Ще продължа да вдигам въздух от щастие с всеки твой гол, както правех във всеки мач, в който те видях на терена”, завърши „Кралят” в дълго съобщение до Неймар-младши в Instagram.

ПУБЛИЧНОСТ

Пеле, който остава приет в клиника в Сао Пауло за преоценка на лечението си срещу рак на дебелото черво, идентифициран миналата година, съжалява за резултата (1-1 за 120 минути и поражение с 4-2 след дузпи), но се опита да окаже подкрепа на 30-годишен играч.

Играчът на ПСЖ постигна този рекорд в 124 мача, докато Едсон Арантес до Насименто, известен като Пеле, го направи в 92 мача между 1957 и 1971 г.

След елиминацията Неймар постави под съмнение продължаването си в националния отбор, като не гарантира на 100%, че отново ще носи „Амарелиня“. Но Пеле насърчи звездата да остане в отбора.

ПУБЛИЧНОСТ

Той имаше думи на привързаност към Ричарлисън

Крал Пеле също посвети думи на обич и утеха на звездата Ричарлисон, който изигра първото полувреме на мача срещу Хърватия, но в крайна сметка беше заменен от треньора Тите.

В коментар към публикацията на Rocharlison Пеле казва: „Просто продължавай, момче. И никога не се променяй. Накарахте Бразилия да се усмихне.”