Кредити за изображения: AFP

ПСЖ победи Троа и оглави френското първенство; Неймар, Меси и Мбапе отбелязаха

Пари Сен Жермен запази преднината си във френското първенство, като победи Троа с 4-3 у дома тази събота (29), в тринадесетия кръг на Лига 1, във вълнуващ мач. Във временното класиране столичният тим остава непобеден и преднина с пет точки пред втория Ланс. Неймар, Месе и Мбапе бяха звездите на мача.

Звездите на ПСЖ, с триото „MNM“ (Меси-Неймар-Мбапе) начело, отговориха добре, за да измъкнат отбора от проблеми и да оставят трите точки на Парк дос Принсипес. Меси и Неймар бяха главните действащи лица с по един гол и асистенция.

ПУБЛИЧНОСТ

Троа, единадесетият, откри резултата в Париж с гол на Мама Балде само след 3 минути. В 24-ата минута испанецът Карлос Солер изравни, след като направи красив дрибъл след асистенция от Неймар, но Балде отново изведе Троа напред в 52-ата минута.

Тогава изглежда, че Меси командва реакцията на парижани със силен удар с левия крак в 55-ата минута. Аржентинската звезда направи перфектна асистенция за Неймар, за да завърши перфектно в 62-ата минута, като вече изведе местния тим напред в таблото.

Офанзивата на ПСЖ беше тотална и шансовете продължаваха да идват. Троа добави вълнение в последните минути, като намали до 4-3 в 88-ата минута с гол на Анте Палаверса, но резултатът така и не се промени и трите точки останаха в Париж.

ПУБЛИЧНОСТ

Това е трета поредна победа на ПСЖ в Лига 1 и към този триумф се добавя и класиране за осминафиналите на Шампионската лига.

Следователно френският шампион ще пристигне с висок морал за мача в сряда в Торино срещу Ювентус, в края на груповата фаза на Шампионската лига, където те се стремят да завършат като лидер в своята група, за да имат теоретично по-малко сложен мач в осминафиналите.