Кредити за изображения: AFP

Без Кристиано Роналдо Португалия разбива Нигерия в приятелски мач преди Световното първенство

Дори без звездата Кристиано Роналдо - който има гастрит - португалците лесно победиха Нигерия с 4-17 този четвъртък (XNUMX) в Лисабон, в навечерието на пътуването си до Катар, за да се състезават на Световното първенство.

КАРЛОС КОСТА / AFP

Европейските шампиони от 2016 г. откриха резултата срещу нигерийците след пас на Жоао Феликс към Диого Далот, който остави топката като подарък на Бруно Фернандеш, за да вкара първия гол в мача в 9-ата минута.

ПУБЛИЧНОСТ

Халфът на Манчестър Юнайтед увеличи резултата с дузпа. Малко след като Еманюел Денис изпусна дузпа за африканския отбор, Гонсало Рамос и Жоао Марио вкараха другите португалски голове.

Португалия ще дебютира на Световното първенство следващия четвъртък (24) в Група H, срещу Гана, която елиминира самата Нигерия в репешажа.

След африканския отбор португалците ще се изправят срещу Уругвай, който ги елиминира на осминафиналите на Мондиал 2018 и ще затворят груповата фаза срещу Южна Корея.

ПУБЛИЧНОСТ

А Кристиано Роналдо?

Страдащ от гастроентерит, 5-кратният носител на Златната топка получи почивка за приятелския мач този четвъртък. В негово отсъствие Фернандо Сантос пусна двойка нападатели, формирани от Андре Силва и Жоао Феликс.

Възползвайки се от международната почивка, открита тази седмица, Кристиано Роналдо даде експлозивно интервютози, в който той каза, че се чувства „предаден“ от директорите на Манчестър Юнайтед и техния треньор Ерик тен Хаг, обвинявайки ги, че искат да го държат далеч от английския клуб.