Кредити за изображения: AFP

Приятелски мачове от Световното първенство: Мексико губи от Швеция, а Германия не е развълнувана

В приятелските мачове, водещи до Световното първенство, Мексико загуби от Швеция, Германия победи слабия Оман, Аржентина разби Обединените арабски емирства, Хърватия победи Саудитска Арабия само с 1 гол, а Полша победи Чили. Научете повече за приятелските срещи, които се проведоха тази сряда (16).

Мексико срещу Швеция

Изборът на Мексико беше победен от 2 на 1 в приятелска среща, играна тази сряда в Испания, последната проверка за отбора на треньора Херардо Мартино преди Световното първенство. Головете паднаха едва през второто полувреме. Отборът на Мексико доминираше в играта през по-голямата част от първото полувреме, но беше изненадан от Швеция.

ПУБЛИЧНОСТ

Мексико пътува до Доха в четвъртък и дебютира на Световното първенство на 22 ноември срещу Полша, в група С, която включва още Аржентина и Саудитска Арабия.

Полша х Чили

Отборът на Полша победи Чили с 1:0, като единственото попадение бе дело на Кшищоф Пиатек в 39-ата минута на второто полувреме.

Преди началото на срещата беше почетена с минута мълчание паметта на двете жертви на ракетна катастрофа на полска територия, на фона на руската инвазия в Украйна.

ПУБЛИЧНОСТ

Отборът на Чили, който не се класира за Световното първенство, доминираше през голяма част от мача и имаше четири чисти положения за гол, но не успя да надделее над вратаря Лукаш Скорупски.

Залагайки на контраатака, поляците успяха да затворят резултата. А Полша дебют в Световното първенство на 22 ноември срещу Мексико, козина Група С, което включва още Аржентина и Южна Корея.

Германия срещу Оман

Според коментарите в социалните медии Германия не беше развълнувана: с дискретно представяне европейският отбор победи Оман с 1: 0. Никлас Фюлкруг, нападателят на Вердер Бремен, отбеляза германския гол в 35-ата минута на второто полувреме.

ПУБЛИЧНОСТ

A Германия дебютира на световното първенство срещу японците на 23 ноември. След това те се изправят срещу Испания и Коста Рика в Група Е.

Аржентина x Обединени арабски емирства

Изображение: Ryan LIM / AFP

играта на Аржентина беше най-вълнуващият за деня: отборът на Южна Америка победи Обединените арабски емирства с 5-0 на стадион Мохамед Бин Зайед в Абу Даби.

Головете бяха отбелязани от Хулиан Алварес, Анхел Ди Мария (2x), Лионел Меси и Хоакин Кореа.

ПУБЛИЧНОСТ

A Отборът на Аржентина дебютира на Световното първенство на 22 ноември срещу Саудитска Арабия, в група C, която включва още Мексико и Полша.

Хърватия срещу Саудитска Арабия

Настоящият световен вицешампион победи Саудитска Арабия с 1-0 тази сряда (16). На стадион с малко фенове в Рияд нападателят Андрей Крамарич вкара последния гол в мача, в който Лука Модрич, носителят на Златната топка за 2018 г., игра 30 минути.

Хърватите са вътре Група F на световното първенство заедно с Белгия, Канада и Мароко, техен противник в дебютира на 23 ноември на стадион Ал-Баyt.

ПУБЛИЧНОСТ

На свой ред Саудитска Арабия дебютира на 21 ноември срещу Аржентина, козина Група С, където се намират още Мексико и Полша.

Какво да очакваме в следващите няколко дни преди Световното първенство?

Световното първенство по футбол започва следващата неделя, 20 ноември, с мача между Катар - страната домакин на състезанието - и Еквадор, в група А. Други отбори в групата, като Сенегал и Холандия, няма да играят мачове до откриването на голямото състезание. (Хвърли)

Този четвъртък (17-ти) Иран ще се изправи срещу Никарагуа в приятелски мач, който ще се проведе от 13:XNUMX часа (време на Бразилия). По същото време Испания се изправя срещу Йордания в Аман.

Отборът на Португалия също ще се изправи срещу Нигерия този четвъртък (17-и), но ще бъде без нападателя Кристиано Роналдо, който има гастрит, според треньора Фернандо Сантос.

В петък (18) има Сърбия срещу Бахрейн. Световният шампион Франция следва плана на Бразилия и няма да има мачове до Мондиала.