Кредити за изображения: AFP

Барса победи Реал с автогол на Милитао и поведе в Купата на Краля

Барселона постигна добър резултат този четвъртък (2), като спечели с 1-0 гостуването си на Реал Мадрид, в първия мач от полуфиналите на Купата на Краля.Автогол на бразилеца Едер Милитао ще позволи на Барса да играе с преднина на стадион Камп Ноу на 5 април, след страхотно упражнение за издръжливост на Сантяго Бернабеу.

O Барселона той имаше доза късмет в мач, в който беше притиснат от "меренге", натискан от своите фенове, които до месец ще трябва да обърнат този резултат в Барселона.

ПУБЛИЧНОСТ

„Вярно е, че трябва да се върнем, но няма да е първият път, когато трябва да се върнем в двубой с нокаут“, предупреди треньорът на белите Карло Анчелоти след мача.

O Реал Мадрид на практика блокира каталунците, които, лишени от владението на топката, се опитваха да преодолеят домакините с контраатаки и дълги топки.

„Противникът ни оказваше натиск през целия мач. Това ни накара да играем по този начин, но ние също трябва да се защитаваме, това е част от играта”, призна треньорът на Барса Шави Ернандес след мача.

ПУБЛИЧНОСТ

Автогол на Милитао

Merengues съсредоточиха атакуващите си движения отляво, където се появи Vinícius, главен герой на интензивна битка през целия мач с уругваеца Ronald Araujo, за да вдига топки в зоната.

След 15 минути Карим Бензема беше отменен гол поради засада (13′), преди да опита късмета си с нов удар, който бе отбит от защитата в корнер (15′).

Капитанът на Реал Мадрид не изкара най-добрата си вечер, наблюдаван отблизо от защитниците на отбора Барса, който пресече няколко подавания, които търсеха французина.

ПУБЛИЧНОСТ

На фона на доминацията на белите, слаб пас на Едуардо Камавинга завърши с удар на Франк Кесие, който Тибо Куртоа пое с крак, като нещастието на отбитата топка удари Милитао и топката влезе в собствената му врата (26′).

Голът промени нажежения с много фаулове мач.

O Реал Мадрид размениха господство срещу валежи, в лицето на a Барса който успя да овладее още малко топката до почивката.

ПУБЛИЧНОСТ

Почивката послужи за успокоение Реал Мадрид, който след завръщането си на терена поднови контрола над играта срещу а Барселона много затворен отзад.

„Изиграхме добър мач по отношение на контролата, но не успяхме да отбележим“, оплака се Куртоа след мача.

Натиск без награда

Винисиус принуди Тер Стеген да направи спасителен удар при отровно центриране и изглеждаше, че ще бъде във вратата на Барса (49′).

ПУБЛИЧНОСТ

O Барселона, избутан във вашия район от Реал Мадрид, Рафиня трябваше да излезе само когато успя да открадне топката.

Домакините пристигнаха често, но без да създадат реална опасност пред противниковата врата, докато м Барселона Залагам на контраатаки, опитвайки се да се възползвам от пространствата, оставени от отбора на меренге.

Каталунците можеха да увеличат преднината си с нов точен удар на Кесие, но неговият съотборник Ансу Фати, който беше на мястото на Рафиня (69′), отне топката от точния адрес (72′).

През последните 15 минути, Барселона едва напусна полето си, но Реал Мадрид Не можах да намеря последното подаване, за да изравня мача.

„Можехме да се справим по-добре, но беше трудно да намерим пропуски в последната третина. Бяха много затворени, пробвахме с центрирания, но не бяхме много силни”, каза Анчелоти.

Родриго, който замени Начо (67′), пробва късмета си в последните моменти с удар, който мина в аут (90′).

Отборът на меренге продължи да обгражда вратата на Тер Стеген, но съпротивата на отбора Барселона Това проработи и отборът спечели победата и предимството.