Кредити за изображения: AFP

Япония на първо място и Германия елиминирана; вижте най-интересното от 12-ия ден на световното първенство

От 2022 дни преживяваме Световната купа 12 в Катар. Бързо минава, а? Мароко и Хърватия вече са класирани за осминафиналите след мачовете този четвъртък (1-ви). Следвайте подробностите с Curto Новини!

Какво се случи в днешните мачове?

Считан за един от фаворитите на Световното първенство, Белгия се сбогува с надпреварата този четвъртък (1-ви) след равенство срещу Хърватия. С 4 точки белгийците са трети в група F. Другият двубой по същото време между Канада и Мароко бе с три попадения, две от които на мароканците, които след 36 години се класираха за осминафиналите.

Класифициран: Мароко 🇲🇦 и Хърватия 🇭🇷

Голът е отменен? 🥅

Френската футболна федерация (FFF) официално подаде жалба до ФИФА срещу отмяната на гола на Антоан Гризман при поражението с 1:0 от Тунис в сряда. (AFP)

Пеле ????

В търсене на шеста шампионска титла бразилският отбор, представляван от треньора Тите, пожела „добро здраве“ на Пеле, който беше хоспитализиран в Сао Пауло за преоценка на лечението му от рак.

ПУБЛИЧНОСТ

„Всички искаме да пожелаем на Пеле, нашия най-велик представител, извънземното, което е земно, добро здраве. Добро здраве, нашата солидарност с всички“, каза треньорът в началото на пресконференцията този четвъртък (1), в навечерието на последния мач от груповата фаза срещу Камерун.

Waka waka

Самурайски удар 🇯🇵

Япония обръща мача, побеждава Испания и си гарантира място на осминафиналите, като първи в група Е.

Отборът на Испания продължи напред благодарение на голова разлика, изпреварвайки Германия. Сега Япония ще се изправи срещу Хърватия. Испания превзема Мароко.

ПУБЛИЧНОСТ

Елиминиран ????????

Германия победи Коста Рика с 4-2, но отпадна в груповата фаза – за втори пореден път – поради головата разлика спрямо Испания.