Кредити за изображения: Репродукция

Бразилия завършва цикъла преди Световното първенство с добър футбол и поражение над Тунис в Париж

Последният мач на бразилския отбор преди Световното първенство в Катар видя изгонване, объркване, хвърлен банан на терена, изобилие от голове и страхотно представяне от Бразилия. На „Парк де Пренс“ в Париж, пълен с тунизийци, Бразилия победи Тунис с 5-1 този вторник, успешно завършвайки пътуването си до Франция и завършвайки цикъла преди Световното първенство на висока нота.

Рафиня направи брилянтна вечер, с два гола, Ричарлисон също намери мрежата, Неймар направи това, което се очакваше от него, като насочи отбора с асистенции, дрибъл и гол, а Педро затвори резултата, възползвайки се от шанса, който получи във финала сцена.

ПУБЛИЧНОСТ

По-консервативната теоретична постановка, която Тите избра, с двама халфове и Пакета като плеймейкър, все пак беше офанзивна.Бразилия показаха разбирателство, разбираха се на терена и доминираха над тунизийците в голяма част от двубоя. Той превъзхождаше, особено през първото полувреме, в което откри мрежата четири пъти.

Рафиня откри резултата с красив удар с глава след хвърляне на Каземиро. Малко след това Тунис изравни, също на върха, с Талби, но това беше всичко, което направи африканският отбор в началния етап. Голът накара стадиона, пълен с тунизийци, да взриви, но дори беше добър за отбора на Тите, който сложи топката на земята, овладя играта и вкара три гола за 20 минути.

Рафиня сервира на Ричарлисон, който се възползва от неуспешен опит на съперниковата защита да създаде засада. Номер 9 доминираше и стреля под вратаря. В пореден случай на расизъм фен хвърли банан на терена, докато бразилците празнуваха.

ПУБЛИЧНОСТ

Бразилия преодоля расизма, а съперникът с талант и компетентност Неймар вкара трети с дузпа, която изпълни с изключителна класа, както му е навикът. Преследван на терена, номер 10 предизвика изгонването на защитника Брон, който извърши грубо нарушение срещу бразилската звезда. Рафиня, в страхотна форма, превърна победата в поражение, като отбеляза четвърти гол с красив нисък удар извън зоната.

Тите посочи, че ще даде възможност на Педро и го направи. Централният нападател влезе през второто полувреме, раздвижи се, участваше активно в атакуващите игри и се възползва от шанса, който треньорът му даде, като вкара страхотен гол, завършвайки игра, в която участваха Вини-младши и Неймар.

Педро беше главният герой на второто полувреме и добрата новина за Тите, печелейки точки с треньора по-малко от два месеца преди Световното първенство. Отбелязвайки петия гол, Бразилия вдигна мача, както направиха срещу ганайците. Те не бяха застрашени от тунизийците с един по-малко и с лекота запазиха предимството си.

ПУБЛИЧНОСТ

Бразилия ще се завърне на терена едва на 24 ноември, датата, на която дебютира на Световното първенство срещу Сърбия. Списъкът с 26 атлети, които ще се състезават на турнира в Катар в търсене на шестата звезда, ще бъде обявен на 7 ноември.

ФИШО

БРАЗИЛИЯ 5 X 1 ТУНИС

БРАЗИЛИЯ – Alisson; Данило, Маркиньос (Ибанес), Тиаго Силва и Алекс Телес (Ренан Лоди); Каземиро, Фред (Родриго) и Лукас Пакета (Вини младши); Рафиня (Антоний), Неймар и Ричарлисон (Педро). Треньор: Тите.

ТУНИС – Дамен; Дрегер (Валери), Талби, Брон и Бен Уанес; Скири, Чаалели (Казри), Лаидуни и Слиман (Слити); Джазири (Гандри) и Мсакни (Хениси). Треньор: Джалел Кадри.

ПУБЛИЧНОСТ

ГОЛОВЕ – Рафиня, 10 и 39, Талби, 17, Ричарлисон, 18 и Неймар, 28 минути на първото полувреме; Педро, на 28 от секундата.