жълта корица на AFP

Бразилия губи от Израел след продълженията и отпада от Световното първенство за U20

Бразилия беше елиминирана на четвъртфиналите на Световното първенство за младежи до 20 години тази събота (3), след като беше победена от Израел с 3-2 в продълженията, след равенство 1-1 в редовното време.

Израелският отбор беше труден съперник от началото до края за Селесао, който откри резултата едва 11 минути след второто полувреме с Маркос Леонардо, един от най-добрите реализатори на турнира с пет гола.

ПУБЛИЧНОСТ

Но предимството не продължи дълго. На 15 Анан Халайли остави всичко по същия начин.

При равенство в редовното време мачът влезе в продължения и още в първата минута Матеус Насименто върна Бразилия напред, но две минути по-късно Хамза Шибли отново изравни за Израел.

В добавеното време на първото полувреме на продълженията Дейвид Тургеман дриблира покрай Жан Педросо и Дъглас в наказателното поле и стреля покрай вратаря Кайке, за да отбележи победния гол за Израел.

ПУБЛИЧНОСТ

В последната част Израел все пак пропусна две последователни дузпи. В първия Kaique спаси заряда на Ilay Madmon; във втория, Ахмад Ибрахим нокаутира.