Бразилия promeда изглеждате добре на световното първенство по гимнастика в Ливърпул

Бразилският женски отбор по художествена гимнастика дебютира тази неделя (30) на Световното първенство - състезание, което започва тази събота (29) в Ливърпул Арена, Англия. В миналогодишното издание отборът си осигури трето място на подиума и promeи сега се представяш добре. С участието на Ребека Андраде, притежателка на два олимпийски медала, и олимпийската финалистка Флавия Сарaiva и Лорейн Оливейра, Джулия Соарес, Каролин Педро и Кристал Безера, отборът се смята за един от фаворитите. Мъжкият отбор дебютира в понеделник (31).

Координаторът на бразилския женски отбор по художествена гимнастика Франсиско Порат Нето очерта целите на отбора за бъдещи състезания. „Намираме се в процес на олимпийски цикъл и нашият основен фокус винаги ще бъде 2023 г.“, каза треньорът, имайки предвид Световното първенство в Антверпен, където 9 олимпийски места ще бъдат грабнати за отборите, които не успеят да се класират в Ливърпул .

ПУБЛИЧНОСТ

Според него отборът има големи шансове да стигне до финала. „Ние се развихме много през последните години. Научаваме много от нашите успехи и грешки. Медалите, които спечелихме напоследък, ни позволяват да вярваме повече във възможностите си, както ние, които сме тук, така и момичето, което започва в основата, в някой клуб в Бразилия”.

Първите места за Олимпийските игри в Париж 2024 ще бъдат разпределени на Световното първенство в Ливърпул между отборите, спечелили медали. А отборите финалисти се класират за Световното първенство следващата година в Антверпен, основното предолимпийско състезание.