Бразилия победи Перу в края (1-0) в Лима във 2-ия кръг на квалификациите за Световното първенство през 2026 г.

Бразилия победи Перу с 1-0 този вторник (12) в Лима, в края на втория кръг от южноамериканските квалификации за Световното първенство през 2026 г.

Победният гол на Селесао беше отбелязан с глава от Маркиньос в последната част (90′), след центриране от корнер на Неймар, който смълча хилядите фенове, присъстващи на Националния стадион.

ПУБЛИЧНОСТ

„Контролирахме мача, когато можехме. Това беше много заслужена победа”, каза треньорът Фернандо Динис на пресконференция.

„Доволен съм от това, което представихме в общите резултати от двата мача. Беше много положително”, подчерта треньорът след втората поредна победа в квалификациите.

Бразилия води в квалификациите с 6 точки, следвана от Аржентина със същия резултат, но с по-ниска голова разлика.

ПУБЛИЧНОСТ

Перу е седми с една точка, заедно с Чили.

Южноамериканските квалификации гарантират шест места за Световното първенство през 2026 г. в Северна Америка, а седмият отбор има възможност да се класира, като играе в плейоф срещу отбор от друг континент.

Перу е спасен от ВАР

Мачът започна с Бразилия по-дълбоко и със стабилна защита, докато Перу се опита да натисне пред очите на над 30-те хиляди фенове по трибуните на Националния стадион, които не спряха да аплодират.

ПУБЛИЧНОСТ

Стадионът, който има капацитет за около 45 2022 души, не беше пълен поради санкция на ФИФА за некоректно поведение на феновете му срещу Парагвай в квалификациите за XNUMX г.

След първите 15 минути, в които Перу взе инициативата, Бразилия започна да се събужда и да показва характерната си игра, генерирайки бързи контраатаки, водени от Неймар, Каземиро и Родриго, след като се позиционираха по-добре в халфовата линия.

На 18 години Рафиня даде първия страх, завършвайки бърза бразилска атака, водена от Неймар.

ПУБЛИЧНОСТ

На 21 аржентинският рефер Фернандо Рапалини отмени гол на Рафиня заради засада.

Но перуанският отбор продължи с офанзивната си игра, воден от своя капитан и голмайстор Паоло Гереро и Андре Карийо, за да се опита да стигне до вратата на Едерсон.

Използвайки скоростта и първокласното докосване на играчите си, Бразилия доминираше в средата и с отровни центрирания се опита да пробие вратата на Галезе.

ПУБЛИЧНОСТ

На 29 Ричарлисон намери мрежата за бразилския отбор, възползвайки се от центриране отдясно на Данило при игра, върната от краката на Неймар. Но реферът го отмени след дълга консултация с VAR.

На 44, "Ней" хвърли силен удар отдясно, който Галезе отрази с две ръце, в една от най-добрите защити в дуела.

През първото полувреме отборът на Перу застраши бразилската врата само веднъж, с удар на Герейро, който мина над гредата.

Маркиньос бележи в края

Отборът, воден от Фернандо Динис, не промени стила си и интензитета на нападение, за да се опита да открие резултата през втората част.

Перуанският отбор подсили отбранителната си структура с играчи като Ренато Тапия и Алдо Корсо в тила.

Селекционерът на Перу Хуан Рейносо пусна младия нападател Жоао Грималдо в началото на втората част заради контузията на Анди Поло и смяната даде повече скорост на атаката на отбора му.

След първия час на мача Бразилия увеличи натиска и постави Перу още повече в своето поле, но не намери място за откриване на резултата.

На 63 години Диниз замени Габриел Жезус на мястото на Ричарлисон с цел да даде на отбора си повече офанзивна мощ.

Междувременно Рейносо смени резервната скамейка и добави нападателя Раул Руидиаз.

В последните пет минути на мача Диниз направи три смени с надеждата да влее повече енергия и да спечели.

И празненството не закъсня. При 90, Маркиньос отиде до противниковото поле и засече с глава ъглов удар на Неймар, за да направи 1-0, когато Перу вече празнуваше равенството, сякаш беше победа.

Сегашният лидер Бразилия ще бъде домакин на Венецуела на 12 октомври, докато Перу ще гостува на Чили.