Сити печели класически срещу Юнайтед в мач с дъжд от голове

С хеттрикове на норвежеца Ерлинг Хааланд и Фил Фодън Манчестър Сити спечели класиката срещу Манчестър Юнайтед със зрелищно 6-3 тази неделя, в основния мач от 9-ия кръг на английския Чемпиъншип. С 20 точки Сити, вторият в състезанието, отново изостава с една точка от лидера Арсенал, който в събота победи Тотнъм с 3-1, докато Манчестър Юнайтед е шести с 12.

Това беше почти перфектен мач за „гражданите“, които се възползваха от вдъхновения следобед на Фодън (три гола) и Кевин Де Бройне (две асистенции), но най-вече погледът за гол на Хааланд, пряко замесен в пет от шестте гола на отбора , с хеттрик и две асистенции.

ПУБЛИЧНОСТ

Преди почивката Сити вече водеше с 4-0, с два гола на Фодън (в 44-ата и 34-ата минута) и два на Хааланд (в 37-ата и XNUMX-ата минута).

Бразилецът Антони отбеляза за Юнайтед в 11-ата минута, но Хааланд и Фодън увеличиха още повече преднината на "гражданите".

В последните минути французинът Антони Марсиал вкара още два пъти за „червените дяволи“, правейки поражението малко по-почетно.

ПУБЛИЧНОСТ

Хааланд, голмайсторът на Висшата лига, вече отбеляза 14 гола в осем мача този сезон. На 22 години норвежецът показа, че не е просто „убиец“ в зоната и изглежда се е интегрирал перфектно в колективния план, както иска треньорът Хосеп Гуардиола. Доказателство за това са двете асистенции за Фодън.

„Изобщо не е лошо. Вкарахме шест гола. Невероятно е, да спечелиш у дома, като вкараш шест гола, е нещо ценно”, празнува норвежкият нападател след първото си дерби в Манчестър.

„Винаги искаме да се качим и да атакуваме. Това ми харесва в този отбор", добави той.