Фламенго побеждава Велес в нощта на Педро и е близо до финала на Либертадорес

Фламенго имаше перфектна вечер тази сряда в Буенос Айрес, на стадион Хосе Амалфитани, където Педро блестеше и отбеляза три гола, за да изгради победа с 4-0 над Велес Сарсфийлд, в мач, валиден за първия кръг на полуфиналите на Либератърс чаша. Другият гол от мирния триумф на аржентинска земя отбеляза Евертън Рибейро. Вече никой не държи Mengão?

Каква нощ! Отборът, воден от Доривал Джуниор, остава непобеден в континенталния турнир, много близо до това да си осигури място на финала. Срещата с Велес ще бъде следващата сряда на Маракана, а аржентинският отбор ще трябва да спечели с четири гола разлика, за да вземе решението за дузпи. За да напреднете директно, ще трябва да търсите предимство от пет или повече гола.

ПУБЛИЧНОСТ

Вижте най-добрите моменти тук (ge)

Сплотената фламандска атака се натъкна на недостъпна защита и я остави все по-губена с течение на времето. Велес направи много грешки от самото начало, от подаването на топката до отбелязването, и позволи на гостите да се почувстват много комфортно. В офанзивния сектор аржентинският отбор пропусна младия полузащитник Максимо Пероне, един от големите им акценти за сезона, и създаде малки проблеми на червено-черния отбор.

При първата добра атака на домакините Сантос блокира опасен удар на Янсон. Малко след това, в 31-ата минута, Фламенго отговори, като откри резултата с Педро, който се появи свободен в зоната, възползвайки се от новата грешка на Велес в защита и отрази добро центриране, направено от защитника Лео Перейра.

Равенството едва не дойде по-късно, когато Ореляно изпълни пряк свободен удар и уцели гредата, но феновете на Фламенго не позволиха на съперника си да се развълнува. При 45-ата Габигол получи топката от Жоао Гомес в наказателното поле и направи красив първи пас за Евертън Рибейро, за да вкара втория гол.

ПУБЛИЧНОСТ

Бразилската доминация продължи и през второто полувреме. Добре организирани в халфовата линия, с добра игра на халфовете Тиаго Мая и Жоао Гомес, Фламенго не позволи на Велес да се приближи твърде близо до тяхната зона и успя бързо да достигне до атакуващото поле. На 15 Педро вкара още един гол в края на красива игра, тъч над Хойос, след като получи централна топка от Габигол, сервитьорът на вечерта

Изнервен и разтърсен, отборът на Аржентина усети атмосферата на напрежение сред феновете и беше смазан от съперника, който не спря да търси атака дори и при натрупаното добро предимство.Затова Фламенго стигна до четвъртия гол, също отбелязан от Педро , в ход, при който задържа топката след отклонение и я вкара в мрежата.

Файл

КРЕДИТИ

ВЕЛЕЗ САРСФИЙЛД 0 X 4 ФЛАМЕНГО

VÉLEZ SARSFIELD – Хойос; Хара, Де Йос Сантос, Валентин Гомес и Ортега; Касерес (Сеоане, Гараялде, Ореляно (Хулиан Фернандес) и Янсон; Валтер Бу (Осорио) и Лукас Прато. Треньор: Александър Медина.

ПУБЛИЧНОСТ

ФЛАМЕНГО – Сантос; Родиней, Давид Луис, Лео Перейра и Филипе Луис; Тиаго Мая (Видал), Жоао Гомес (Виктор Юго), Евертън Рибейро (Диего) и Араскета (Пулгар); Габигол (Евертън) и Педро Треньор: Доривал Жуниор.

ГОЛОВЕ – Педро в 31-та минута и Евертън Рибейро в 45-ата минута на първото полувреме. Педро на 15 и 37 минути на второто полувреме.