Кредити за изображения: AFP

Джордж Ръсел печели Гран При на Бразилия във Формула 1

O pilotБританецът Джордж Ръсел от Мерцедес спечели тази неделя (13) Гран при на Бразилия във Формула 1 на пистата Интерлагос, пред своя съотборник и сънародник Луис Хамилтън и испанеца Карлос Сайнц от Ферари.

Ръсел, който стартира с полпозишън, след като спечели спринта в събота, задържа водачеството от началото до края, за да спечели първата победа в кариерата си във Формула 1.

ПУБЛИЧНОСТ

Първоначална кола за безопасност

Началото на състезанието тази неделя беше белязано от инцидент в първата обиколка с участието на австралиеца Даниел Рикардо (Макларън) и датчанина Кевин Магнусен (Хаас), който принуди колата за безопасност да излезе на пистата.

При подновяването на състезанието настоящият шампион холандецът Макс Верстапен (Ред Бул), който стартира трети, се опита да изпревари Хамилтън, но в крайна сметка докосна колата на британеца.

И двете pilotТе напуснаха пистата, въпреки че Хамилтън успя да продължи и да остане в надпреварата, докато Верстапен, по-контузен, трябваше да отиде в бокса, за да смени предното крило. Освен това холандецът получи пет секунди наказание за инцидента.

ПУБЛИЧНОСТ

Във финалната част Хамилтън, три пъти победител в Бразилия и търсещ победа, за да стане първи pilotтози в историята, спечелил поне едно състезание в 16 последователни сезона, той показа целия си опит и качество и успя да преодолее Сайнц и Перес, достигайки втора позиция в 45-ата обиколка.

Редът на Мердедес

24-годишният Ръсел продължи да лети до победата, докато Хамилтън остана в безопасност на второ място, а на трето Перес загуби сили и завърши седми, изпреварен от Сайнц, Льоклер, Алонсо и Верстапен.

"Не знам какво да кажа. Всички спомени от кариерата ми минават през мен сега. Като част от този отбор… имам да благодаря на много хора“, каза емоционалният Ръсел след победата.

ПУБЛИЧНОСТ

Сезонът на Световната купа във Формула 2022 за 1 г. приключва следващата неделя с 22-ро и последно състезание за годината в Абу Даби (Обединени арабски емирства).