Кредити за изображения: AFP

Мароко печели и елиминира Португалия от Световното първенство

Световно първенство по Zebra: във вълнуващ мач Мароко победи Португалия с 1-0 на четвъртфиналите в мач, който приключи тази събота следобед (10). С победата Мароко ще стане първата африканска страна полуфиналист на световното първенство по футбол.

Вълнуващо и необичайно. Мачът между Мароко и Португалия опроверга очакванията и за пореден път се провали: Мароко беше шоу само по себе си!

ПУБЛИЧНОСТ

Голът дойде от краката на Ен-Несири през първото полувреме. А към края на мача отборът на Мароко опита да отбележи два гола на нула, но топката не влезе.

Освен че елиминира един от фаворитите на Световното първенство – Португалия – отборът на Мароко влиза в историята на футбола като първият африкански отбор, участвал на полуфинал!