Кредити за изображения: AFP

Дори и с един по-малко, Атлетико-ПР побеждава Палмейрас в първия мач от полуфиналите на Либертадорес

Атлетико-ПР победи Палмейрас с 1-0 този вторник, в Арена да Байшада, в Куритиба, в първия мач от полуфиналите на Копа Либертадорес, благодарение на гол на Алекс Сантана през първото полувреме. Палмейрас, шампион от последните две издания на континенталния турнир, усети отсъствията поради отстраняване в халфовата линия на Густаво Скарпа и Данило и превъзхождаше едва в последната част на мача, когато домакините играха с 10 заради изгонването на Уго Мора.

Алекс Сантана, който се възползва от асистенция на младия Витор Роке в 22-ата минута, донесе победата на „Фуракао“ и сложи край на серията от 20 мача на Палмейрас без загуба като гост на Либертадорес, рекорд в състезанията и континенталната серия без загуба този сезон след 13 мача.

ПУБЛИЧНОСТ

С резултата Палмейрас са принудени да спечелят у дома следващия вторник, ако искат да играят в третия пореден финал на турнира, докато равенството е достатъчно за Атлетико да се завърне, за да играе във финал на Либертадорес, нещо, което направиха само през 2005 г. когато загубиха от Сао Пауло.

Бутани от феновете, футболистите на домакините се събудиха с изтичането на минутите и започнаха да се приближават към вратата на Уевертън.

В 14-ата минута Густаво Гомес за малко да си вкара автогол, след като изчисти центриране отляво на Уго Моура, но Уевертън, много внимателен, успя да избегне попадението.

ПУБЛИЧНОСТ

Без полузащитника Густаво Скарпа, най-добрият им играч тази година, нито младия Данило, халфовата линия на Палмейрас беше силно обезобразена, нещо, от което полузащитниците на Атлетико, по-малко технични и по-солидни, знаеха как да се възползват, за да се наложат.

В 22-ата минута Келвен центрира отдясно, Мурило засече с глава и топката попадна в младия Витор Роке, който доминираше и даде асистенция за Алекс Сантана, който трябваше само да бутне топката в мрежата, за да вкара своя първи гол с фланелката на Ураган.

Голът насърчи тима от Парана, който се впусна в търсене на втория, докато Палмейрас се опита да изненада с бързи контраатаки.

ПУБЛИЧНОСТ

Вердао не застраши повече до 42-ата минута, когато Лопес засече с глава центриране отляво на Рони, което нацели гредата.

Няколко минути по-късно защитаващият титлата получи нов тежък удар, когато Рафаел Вейга, един от основните им играчи, беше контузен и трябваше да напусне терена.

Равносметката приключи в 69-ата минута, когато Уго Моура получи втори жълт картон и бе изгонен. С още един играч Палмейрас тръгна в атака, въпреки че успяха да дестабилизират само с удари от далечна дистанция и стандарти, срещу много добре позиционирана защита.

ПУБЛИЧНОСТ

Минути по-късно това беше треньорът на Athletico-PR Луис Фелипе Сколари, който също беше изгонен поради оплакванията си.

Два удара извън наказателното поле на Габриел Менино, които Бенто спаси, и удар на Рони, който вратарят на домакините спаси, бяха най-добрите шансове за Палмейрас, чийто непрестанен натиск в последните минути не беше възнаграден.

След като се класира за полуфиналите в героична дузпа у дома срещу Атлетико-МГ, Алвиверде отново се вкопчва в магията на Алианц Арена, за да победи следващия вторник отбора от Парана, който в Бразилиао вече победи Палмейрас в Сао Пауло 2-0.

ПУБЛИЧНОСТ

Който продължи напред, ще се състезава на големия финал в Гуаякил срещу победителя от другия полуфинал, между аржентинеца Велес Сарфийлд и Фламенго.