жълта корица на AFP

Палмейрас победи Барселона де Гуаякил в Grupo Libertadores

Палмейрас победи Барселона де Гуаякил с 2-0 в Еквадор тази сряда, в третия кръг на група С на Копа Либертадорес.

С победата „Вердао“ е на второ място в групата със същите шест точки като Боливар, който е по-добър по голова разлика (+5 срещу +1).

ПУБЛИЧНОСТ

В началото на кръга боливийският отбор разби парагвайския Серо Портеньо в Асунсион с 4-0.

Отборът на Сао Пауло откри резултата в края на първото полувреме, като Рафаел Вейга изпълни дузпа (45'+3), отбелязана след като вратарят Виктор Мендоса събори нападателя Рони в зоната.

Вторият удар на Палмейрас дойде веднага след почивката, като парагвайският защитник Густаво Гомес се появи на втора греда и вкара с глава след ъглов удар (47′).

ПУБЛИЧНОСТ

Игра пасианс

„Вердао“ започна да залага на контраатаки, използвайки скоростта на Рони и Дуду отпред, но се натъкна на защитата на Мендоса през първото полувреме.

Водени от голмайстора на Уругвай Агустин Родригес и възползвайки се от предимството на домакините, Барселона успя да бъде по-офанзивна и да завърши повече в първите минути, но малко изплаши вратаря Уевертън.

Преди мача тази сряда отборът на Гуаякил имаше девет победи и едно поражение в последните си десет домакинства в Либертадорес.

ПУБЛИЧНОСТ

След първоначалния натиск Палмейрас постепенно доминира в мача и почти откри резултата в 33-ата минута с удар на Рони, който еквадорската защита спаси на линията.

През второто полувреме, вече печелейки с 2:0, бразилският отбор беше по-резултатен и успя да се справи без да се уплаши.

В следващия кръг от група С Палмейрас гостува на Серо Портеньо в парагвайската столица на 25 май и победа може да остави отбора на Сао Пауло с единия крак на осминафиналите.