Ребека Андраде и Артър Нори спечелиха бронзов медал на Световното първенство по гимнастика
Кредити за изображения: Репродукция/Instagram

За сбогуване с емблематичната хореография „Baile de Favela“, Ребека Андраде се завърна във фитнес залата в Ливърпул, за да спечели втория си медал от Световното първенство по художествена гимнастика тази неделя (6) и още повече да отбележи името си в историята. 23-годишният бразилец аплодира местната публика и спечели бронзовия медал в земните упражнения с резултат 13.733. Златото спечели британката Джесика Гадирова, а среброто остана за американката Джордан Чайлс.

Закривайки състезанията в това издание на световното първенство, бразилецът Артър Нори той блесна на хоризонталната греда и си осигури бронзов медал. Нори започна с красива презентация и излезе на първо място с резултат от 14.466.

ПУБЛИЧНОСТ

С това Бразилия подобрява рекорда си за медали от Световни първенства, добавяйки три в това издание.

Златото на щангите отиде при американеца Бруди Малоун (14.800), а среброто бе за японеца Дайки Хашимото (14.700).

Последната състезателка на земя Джесика Гадирова спечели златото с оценка 14.200. Среброто отиде при Чилс с резултат 13.833. Джейд Кери, също от Съединените щати, поиска преглед на резултата си и загуби точки, като взе бронз, равен с Ребека Андраде, 13.773. Пета е холандката Номи Висер, шеста е Туин Дженифър Гадирова, седма е италианката Мартина Маджо, а на осмо място е японката Шоко Мията.

ПУБЛИЧНОСТ

Ребека Андраде, пълна гимнастичка

Ребека спечели медали в четири различни категории общо на всички световни първенства, в които се е състезавала, на земни упражнения, индивидуален многобой, прескок и щанги. Тази неделя тя все още участва във финала на греда, но отпаднаpromeшансовете ви за медал за бразилеца в кат. На място Ребека вече потвърди това Фавела танц отсега нататък трябва да започне да се заменя с други хореографии.

Ребека завършва световното първенство като златна медалистка в многобоя по безпрецедентен начин. В събота (5) жената от Гуарульос също се състезава във финала на щанги, но не успя да спечели нито един медал. С два медала Ребека успява да се справи с представянето си на Световното първенство през 2021 г. в Китакюшу, Япония, където спечели злато на прескок и сребро на щанги.