Кредити за изображения: AFP

Сао Пауло елиминира Atlético-GO след дузпи и решава Sudamericana след 10 години

Десет години след последната им международна титла, точно Копа Судамерикана, Сао Пауло най-накрая отново ще се състезава за континентална титла. Този четвъртък, във втория мач от полуфиналите на турнира, отборът успя да победи Атлетико-ГО с 2-0 и взе решението след дузпи. В ударите той беше по-ефективен и се подсигури с 4-2.

Сега Сао Пауло ще има малко повече от двадесет дни, за да се подготви за решението в един единствен мач, насрочен за 1 октомври срещу Индепендиенте дел Вале от Еквадор. Мачът ще се играе на стадион Марио Алберто Кемпес в Кордоба, Аржентина.

ПУБЛИЧНОСТ

Мачът започна така, както мечтаеше всеки фен на Сао Пауло. Със страхотен интензитет отборът на треньора Рожерио Сени не позволи на Атлетико-ГО да диша в първите минути и поддържаше много силно темпо, докато не откриха резултата. Отборът играеше добре с топката, на скорост и играчите се движеха без спиране. Нестор се появяваше в зоната при всяка игра и Лучано направи първата битка веднага щом топката на Atlético-GO излезе.

След четири минути Сао Пауло веднага върна топката в атакуващото поле. След центриране защитата на Гояс изчисти лошо, Лучано хвана отбитата топка и стреля силно към вратата. Ренан успя да спаси топката, но при отбитата топка Патрик се появи сам и отбеляза на празна врата.

Голът накара Морумби да избухне. Притискан от феновете, Сао Пауло продължи да смазва Атлетико-ГО, който не успя да напусне защитното поле. При 11 Лучано имаше излишък на границата на наказателното поле, доминираше и стреля силно отляво, но Ренан го изби.

ПУБЛИЧНОСТ

С Пабло Мая, който замени контузения Габриел, след 20 минути Сао Пауло най-накрая намали малко темпото и Атлетико-ГО успя да си поеме дъх. Но дори и така, с бързи тъчове и много скорост по страните на терена, отборът на Сени продължи да създава добри положения и страдаше от липса на цел – имаше поне пет пропиляни възможности, повечето от които от аржентинеца Калери.

Подкрепян от феновете, Сао Пауло се завърна през второто полувреме, оказвайки голям натиск върху съперника. Отборът влезе много опасно пет пъти за десет минути. Когато безпокойството започна да завладява Морумби, Патрик отново реши. В 17-ата минута Алисон получи топката отдясно и центрира в наказателното поле – номер 3 изпревари крайния бранител Дуду и вкара гол, гарантирайки резултата, който реши дузпите.

Сао Пауло все още имаше някои шансове да вкара трети гол, но не успя да избегне дузпи. По време на ударите Лучано спря вратаря Ренан, но Баралас и Лео Перейра загубиха от Атлетико-ГО. Рейналдо, Калери, Игор Винициус и Галoppo Те се справиха правилно и поставиха Сао Пауло на финала на Копа Судамерикана, където отборът ще се бори за втората си титла.

ПУБЛИЧНОСТ

ФИШО

САО ПАУЛО 2 (4)

САО ПАУЛО – Фелипе Алвес; Игор Виниций, Диего, Лео и Рейналдо; Габриел (Пабло Мая), Родриго Нестор (Талес), Алисон (Галoppo) и Патрик (Хуан); Калери и Лучано. Треньор: Рожерио Сени.

ATLÉTICO-GO: Ренан; Дуду, (Хейнер), Вандерсън, Клаус и Джеферсън; Баралас, Марлон Фрейтас, Едсон Фернандо (Шейлон) и Жоржиньо (Лео Перейра); Уелингтън Рато и Чурин (Рикардиньо). Треньор: Едуардо Баптиста.

ГОЛОВЕ – Патрик, 4 минути в първото полувреме и 17 минути във второто. Реализирани дузпи: Рейналдо, Калери, Игор Винисиус и Галoppo за Сао Пауло и Уелингтън Рато и Шайлон за Atl´[etico-GO.