Кредити за изображения: AFP

Сао Пауло губи от Атлетико-ГО в първенството на Южна Америка

Катастрофално представяне, включително изгонване през първото полувреме и провали на Яндрей и Диего Коста, изложиха на риск мечтата на Сао Пауло да претендира за титлата на Копа Сул-Америка през 2022 г. В Гояния отборът на Рожерио Сени плати скъпо за грешките му в четвъртък вечер и загуби от Atlético-GO с 3-1, в първия мач от полуфинала на надпреварата

Сега, за да стигне до решението, отборът ще трябва да победи отбора на Гояс с три гола в реванша, насрочен за 8-ми, в Морумби. Победата на Сао Пауло с два гола разлика води до дузпи.

ПУБЛИЧНОСТ

Rogério Ceni избра да започне мача с трима защитници и по-лека халфова линия. Идеята беше да се стегне потокът от топката на Atlético-GO и да се опитат да създадат възможности за разрешаване на мача през първото полувреме.

За сметка на това в тима от Гояс дебютира Едуардо Баптиста начело на тима, който замени уволнения Жоржиньо. С малко време за работа той поддържаше базата на отбора и търсеше атака чрез бърза размяна на пасове.

И така домакините откриха резултата само след десет минути игра. При гротескно отбелязване на Сао Пауло, Марлон Фрейтас пусна бързо към Дуду от дясното крило. Крайният защитник се насочи към основната линия и центрира точно толкова, колкото Жоржиньо да я отклони във вратата и да накара феновете на Атлетико да празнуват.

ПУБЛИЧНОСТ

Сао Пауло, който преди да допусне гола, играеше добър мач, се реорганизира бързо и стигна до равенство малко след това – също използвайки грешка на противника.

Халфът Едсон Фернандо отиде да вземе топката в защитата и я остави с доминация до средата на линията. Той не докосна и в крайна сметка беше обезоръжен от Рейналдо. Топката попадна в Родриго Нестор, който от границата на наказателното поле отляво центрира, за да може Лучано да прехвърли с глава вратаря Ренан и да изравни резултата.

При балансирана игра всяка грешка може да бъде фатална. На 31 Игор Гомес направи глупав фаул срещу Жоржиньо, държейки играча на Атлетико-ГО за фланелката. На 39 отново халфът сбърка – пребори с прекалена сила Едсон Фернандо, получи втори жълт картон и в крайна сметка беше изгонен от терена.

ПУБЛИЧНОСТ

Изгонването накара Рожерио Сени да разруши схемата си с трима защитници през първото полувреме – с две смени преди почивката треньорът на Сао Пауло изпрати Уелингтън и Патрик на терена. Чени постави отбора с четирима защитници и четирима спортисти в полузащитата, оставяйки само Калери като нападател – проблемът е, че той не възстанови сектора с друг халф.

С един по-малко стана още по-трудно

Второто полувреме започна с опит на Atlético-GO да наложи предимството да има още един играч на терена. С налагане в средата на терена отборът запази топката, но не я достигна ефективно. Едуардо Баптиста направи промяна, която направи отбора му много по-офанзивен, пускайки нападателя Шейлон на терена и той скоро беше възнаграден за това.

До единадесетата минута отново отборът на Гояс пристигна отдясно. Марлон Фрейтас напредна бързо и премина ниско в района. Яндрей се протегна и успя да пропусне топката, която се отби в Диего Коста и остави седналия на пода Шайло да я бутне в празната врата – 2 на 1 Атлетико-ГО.

ПУБЛИЧНОСТ

Сао Пауло не можеше да достигне вратата на Ренан с никаква опасност и, спокойно, Атлетико-ГО винаги пристигаше с опасност. На 32 тимът от Гояс стигна до трети гол. Лео Перейра го получи отляво и премина както искаше от Диего Коста, влезе в зоната и докосна изхода на Жандрей, за да увеличи.

Сао Пауло ще има седмица, за да се реорганизира, за да се опита да продължи до финала – елиминация срещу Atlético-GO ще бъде катастрофа за отбора.