Obrazové titulky: Reprodukce Twitter/WTA

Bia Haddad vyhraje a jde do čtvrtfinále Roland Garros

Brazilská tenistka Bia Haddad, číslo 14 na světě, porazila toto pondělí v téměř čtyři hodiny trvající bitvě (132) Španělku Saru Sorribesovou (5.) a kvalifikovala se do čtvrtfinále turnaje Roland Garros.

Bia, která hrála na kurtu Suzanne Lenglenové, uzavřela hru ve 2 setech na 1 se skóre 6-7 (3/7), 6-3 a 7-5.

PUBLICITA

Brazilka se o postup do semifinále utká s Tunisankou Ons Jabeur, světovou sedmičkou, která za něco málo přes hodinu snadno porazila Američanku Bernardu Peraovou (7.) se skóre 36-6 a 3-6.

Bia a Sorribes odehrály jeden z nejlepších zápasů turnaje, nejdelší v roce na ženském okruhu, v němž se útočný repertoár Brazilky překrýval s hrou Španělky na zadním hřišti.

Sorribesová, která se nikdy nedostala dál než do třetího kola grandslamu, ukázala, že je plně zotavená poté, co utrpěla zlomeninu pravé nohy, kvůli které byla mimo hru od loňského září do letošního dubna.

PUBLICITA

Bia, která si ve svých 27 letech užívá nejlepší fázi své kariéry, se stala první Brazilkou, která se dostala do čtvrtfinále Roland Garros od Marie Esther Bueno v roce 1968.

Tenistka ze São Paula byla favoritkou a zdálo se, že je na cestě k tichému vítězství, když se v prvním setu ujala vedení 5-2, ale Sorribesová zareagovala třemi brejky a vynutila si tie break, který vyhrála 7/ 3.

Španělka držela tempo a ve druhém setu vedla 3:0, ale tentokrát to byla Bia, kdo zareagoval a vyhrál šest her v řadě, aby vyrovnal zápas.

PUBLICITA

V rozhodující sadě s oběma již bojujícími s únavou podala Biaová ve 12. hře na uzavření zápasu a vítězství pečetila na svůj čtvrtý mečbol.