Obrazový kredit: AFP

Pelé požádá Neymara, aby zůstal v brazilském týmu, a pohladí Richarlisona

Pelé vzdal hold Neymarovi po porážce Brazílie s Chorvatskem na mistrovství světa. Ve zprávě na Instagramu král fotbalu chválil: „jeho odkaz zdaleka nekončí“. Neymar vstřelil gól v prodloužení, než byl vyloučen na penalty ve čtvrtfinále Katarského poháru. Pelé se také vyjádřil k Richarlisonovu příspěvku: „rozesmál jsi Brazílii“.

„Inspirujte nás dál. Budu i nadále bušit do vzduchu štěstím s každým vaším gólem, jako jsem to dělal v každém zápase, který jsem vás viděl na hřišti,“ uzavřel ‚král‘ dlouhý vzkaz Neymarovi Jr. na Instagramu.

PUBLICITA

Pelé, který zůstává přijat na kliniku v São Paulu kvůli přehodnocení své léčby rakoviny tlustého střeva zjištěné v loňském roce, litoval výsledku (1:1 za 120 minut a porážka 4:2 na penalty), ale snažil se poskytnout podporu 30letý hráč.

Hráč PSG dosáhl tohoto rekordu ve 124 hrách, zatímco Edson Arantes do Nascimento, známý jako Pelé, to udělal v 92 zápasech v letech 1957 až 1971.

Po vyřazení Neymar zpochybnil své pokračování v národním týmu tím, že stoprocentně nezaručil, že bude znovu nosit 'Amarelinha'. Pelé ale hvězdu povzbudil, aby zůstala v týmu.

PUBLICITA

Měl slova náklonnosti k Richarlisonovi

Král Pelé také věnoval slova náklonnosti a útěchy hvězdě Richarlisonovi, který odehrál první polovinu zápasu proti Chorvatsku, ale nakonec ho nahradil trenér Tite.

V komentáři k Rocharlisonově příspěvku Pelé říká: „Jen pokračuj, chlapče. A nikdy se neměnit. Rozesmál jsi Brazílii."