Obrazový kredit: AFP

Přátelské zápasy mistrovství světa: Mexiko prohrává se Švédskem a Německo není nadšené

V přátelských zápasech před mistrovstvím světa prohrálo Mexiko se Švédskem, Německo porazilo nevýrazný Omán, Argentina porazila Spojené arabské emiráty, Chorvatsko porazilo Saudskou Arábii jen o 1 gól a Polsko porazilo Chile. Zjistěte více o přátelském utkání, které se konalo tuto středu (16.

Mexiko vs Švédsko

Výběr z Mexiko byl poražen tím 2 1 v přátelském utkání tuto středu ve Španělsku, poslední zkoušce týmu trenéra Gerarda Martina před mistrovstvím světa. Góly padly až ve druhém poločase. Mexický celek po většinu prvního poločasu dominoval dění, ale zaskočilo ho Švédsko.

PUBLICITA

Mexiko cestuje do Dauhá ve čtvrtek a debutuje na mistrovství světa 22. listopadu proti Polsku ve skupině C, která zahrnuje také Argentinu a Saúdskou Arábii.

Polsko x Chile

Polský tým porazil Chile 1:0, přičemž jedinou branku vstřelil Krzysztof Piatek ve 39. minutě druhého poločasu.

Před výkopem byla minutou ticha uctěna památka dvou obětí havárie rakety na polském území během ruské invaze na Ukrajinu.

PUBLICITA

Chilský tým, který se nekvalifikoval na mistrovství světa, dominoval ve velké části zápasu a měl čtyři čisté šance ke skórování, ale nedokázal se prosadit s brankářem Lukaszem Skorupskim.

Sázením na protiútok se Polákům podařilo skóre uzavřít. A Polsko debutovat v Mistrovství světa 22. listopadu proti Mexiku, kožešina Skupina C, kam patří také Argentina a Jižní Korea.

Německo vs Omán

Německo podle komentářů na sociálních sítích nebylo nadšené: evropský tým diskrétním výkonem porazil Omán 1:0.Německý gól vstřelil ve 35. minutě druhého poločasu Niclas Füllkrug, útočník Werderu Brémy.

PUBLICITA

A Německo debutuje na mistrovství světa proti Japoncům 23. listopadu. Poté se střetnou se Španělskem a Kostarikou Skupina E.

Argentina x Spojené arabské emiráty

Obrázek: Ryan LIM / AFP

hra o Argentina byl nejnapínavější dne: jihoamerický tým porazil Spojené arabské emiráty 5:0 na stadionu Mohammeda Bin Zayeda v Abu Dhabi.

Branky vstřelili Julián Álvarez, Ángel Di María (2x), Lionel Messi a Joaquín Correa.

PUBLICITA

A Argentinský tým debutuje na mistrovství světa 22. listopadu proti Saúdské Arábii ve skupině C, kam patří také Mexiko a Polsko.

Chorvatsko vs Saúdská Arábie

Aktuální vicemistr světa tuto středu porazil Saúdskou Arábii 1:0 (16). Na stadionu s malým počtem fanoušků v Rijádu vstřelil útočník Andrej Kramarič poslední gól zápasu, ve kterém Luka Modrič, vítěz Zlatého míče z roku 2018, hrál 30 minut.

Chorvati jsou in Skupina F mistrovství světa vedle Belgie, Kanady a Maroka jejich soupeře v debut 23. listopadu na stadionu Al-Bayt.

PUBLICITA

Na druhé straně, Saúdská Arábie debutuje 21. listopadu proti Argentině, kožešina skupina C, kde se také nachází Mexiko a Polsko.

Co očekávat v nejbližších dnech před mistrovstvím světa?

Mistrovství světa začíná příští neděli 20. listopadu zápasem mezi Katarem – hostitelskou zemí soutěže – a Ekvádorem ve skupině A. Ostatní týmy ve skupině, jako Senegal a Nizozemsko, nebudou mít zápasy až do otevření hlavní soutěže. (Házet)

Tento čtvrtek (17.) se Írán utká s Nikaraguou v přátelském utkání, které se odehraje ve 13 hodin (brasílského času). Ve stejné době čelí Španělsko Jordánsku v Ammánu.

Portugalský tým se tento čtvrtek (17.) střetne také s Nigérií, ale podle trenéra Fernanda Santose bude bez útočníka Cristiana Ronalda, který má zánět žaludku.

V pátek (18) se hraje Srbsko vs Bahrajn. Mistr světa Francie jde podle plánu Brazílie a až na mistrovství světa nebude mít zápasy.