Obrazový kredit: AFP

Barça poráží Real vlastním gólem Militãa a dostává se do vedení v Copa del Rey

Barcelona dosáhla dobrého výsledku tento čtvrtek (2), když vyhrála 1:0 na návštěvě Realu Madrid v prvním zápase semifinále Copa del Rey. Vlastní gól Brazilce Edera Militãa umožní Barce hrát s náskokem. na stadionu Camp Nou 5. dubna po skvělém vytrvalostním cvičení na Santiago Bernabéu.

O Barcelona měl dávku štěstí ve hře, ve které byl pod tlakem 'merengues', tlačených jejich fanoušky, kteří do měsíce budou muset tento výsledek v Barceloně zvrátit.

PUBLICITA

"Je pravda, že se musíme vrátit, ale nebude to poprvé, co se musíme vrátit ve vyřazovacím duelu," varoval po zápase trenér Whites Carlo Ancelotti.

O real Madrid prakticky uzamkla Katalánce, kteří se zbaveni držení míče snažili překonat domácí z protiútoků a dlouhých míčů.

„Soupeř na nás po celý zápas vyvíjel tlak. Vedlo nás to k tomu, abychom hráli tímto způsobem, ale musíme také bránit, to je součást hry,“ přiznal po zápase trenér Barcy Xavi Hernández.

PUBLICITA

Vlastní gól Militão

Merengues soustředili své útočné pohyby nalevo, kde se objevil Vinícius, protagonista intenzivního boje v průběhu zápasu s Uruguaycem Ronaldem Araujem, aby zvedl míče do oblasti.

V 15. minutě měl Karim Benzema gól za ofsajd (13′), poté zkusil štěstí další střelou, kterou obrana odvrátila na roh (15′).

Kapitán z real Madrid neprožil svůj nejlepší večer, bedlivě sledován obránci týmu Barça, který zachytil několik přihrávek, které hledaly Francouze.

PUBLICITA

Uprostřed převahy bílých skončila špatná přihrávka Eduarda Camavingy střelou Francka Kessiého, kterou Thibaut Courtois sebral nohou, s neštěstím odraženého míče zasáhl Militão a míč se dostal do vlastní branky (26′).

Gól změnil zápas, který byl nažhavený mnoha fauly.

O real Madrid vyměnil panství za srážky, tváří v tvář a Barça který dokázal do přestávky trochu více kontrolovat míč.

PUBLICITA

Přestávka posloužila k uklidnění real Madrid, který po návratu na hřiště obnovil kontrolu nad hrou proti a Barcelona vzadu velmi uzavřená.

"Odehráli jsme dobrý zápas, co se týče kontroly, ale nedokázali jsme dát gól," posteskl si Courtois po zápase.

Tlak bez odměny

Vinícius donutil Ter Stegena k záchrannému zákroku na otrávený centr a vypadalo to, že bude v brance Barçy (49′).

PUBLICITA

O Barcelona, tlačený do vaší oblasti real Madrid, Raphinha stačil vyjít ven, když se mu podařilo ukrást míč.

Domácí přijížděli často, ale bez reálného nebezpečí před brankou soupeře, zatímco Barcelona Vsadil jsem na protiútoky a snažil se využít prostor, které za sebou nechal tým merengue.

Katalánský celek mohl navýšit náskok další přesnou trefou Kessiého, ale míč se správnou adresou (69′) si vzal jeho spoluhráč Ansu Fati, který nahradil Raphinhu (72′).

V posledních 15 minutách se Barcelona sotva opustil své pole, ale real Madrid Nemohl jsem najít poslední přihrávku, abych vyrovnal zápas.

„Mohli jsme to udělat lépe, ale v poslední třetině bylo těžké najít mezery. Byli hodně uzavření, zkoušeli jsme to s křížky, ale nebyli jsme moc rázní,“ řekl Ancelotti.

Rodrygo, který nahradil Nacha (67′), zkusil v posledních chvílích štěstí střelou mimo (90′).

Tým merengue pokračoval v obklíčení brány Ter Stegena, ale odpor týmu Barcelona Povedlo se a tým získal vítězství a výhodu.