Obrazové kredity: Reprodukce

Brazílie zakončí cyklus před mistrovstvím světa dobrým fotbalem a porážkou nad Tuniskem v Paříži

Poslední zápas brazilského týmu před mistrovstvím světa v Kataru přinesl vyloučení, zmatky, banán vhozený na hřiště, spoustu gólů a skvělý výkon Brazílie. V Parc des Princes v Paříži, plném Tunisanů, Brazílie toto úterý porazila Tunisko 5:1, čímž úspěšně zakončila svou cestu do Francie a zakončila cyklus před mistrovstvím světa na vysoké úrovni.

Raphinha měl skvělý večer, se dvěma góly, Richarlison také našel síť, Neymar dělal, co se od něj očekávalo, vedl tým asistencí, driblingem a gólem a Pedro uzavřel skóre a využil šanci, kterou dostal ve finále. etapa.

PUBLICITA

Konzervativnější teoretická formace, kterou Tite zvolil, se dvěma záložníky a Paquetou jako tvůrcem hry, byla stále ofenzivní.Brazílie prokázala vztah, na hřišti si rozuměla a po velkou část duelu dominovala Tunisanům. Převahu měl především v prvním poločase, ve kterém čtyřikrát našel síť.

Po Casemirově nahození otevřel skóre krásnou hlavičkou Raphinha. Tunisko vyrovnalo krátce poté, rovněž na špici, s Talbi, ale to bylo vše, co africký tým v úvodní fázi dokázal. Gól rozbouřil stadion plný Tunisanů, ale to bylo dobré i pro Titeho tým, který si položil míč na zem, znovu získal kontrolu nad hrou a během 20 minut vstřelil tři branky.

Raphinha obsluhoval Richarlisona, který využil neúspěšného pokusu soupeřovy obrany o vytvoření ofsajdové linie. Číslo 9 dominovalo a střílelo pod brankáře. V dalším případě rasismu hodil fanoušek na hřiště banán, když Brazilci slavili.

PUBLICITA

Brazílie zvítězila nad rasismem a rival s talentem a kompetencí Neymar trefil třetí penaltu, kterou zahrál s extrémní třídou, jak je jeho zvykem. Na hřišti lovené číslo 10 způsobilo vyloučení obránce Bronna, který se dopustil tvrdého faulu na brazilskou hvězdu. Raphinha, ve skvělé formě, proměnil vítězství ve výhry, když vstřelil čtvrtý gól krásnou nízkou střelou z vnějšku.

Tite naznačil, že dá Pedrovi příležitost, a udělal tak. Hrotový útočník vstoupil do druhého poločasu, pohyboval se, aktivně se zapojoval do útočných her a využil šance, kterou mu trenér dal, vstřelil skvělý gól a dokončil hru, ve které se podíleli Vini Jr a Neymar.

Pedro byl hlavním hrdinou druhého poločasu a dobrou zprávou pro Tite, když s trenérem získal body necelé dva měsíce před mistrovstvím světa. Když Brazílie vstřelila pátý gól, zavařila hru stejně jako proti Ghaňanům. O jednoho méně je Tunisané neohrozili a s lehkostí si udrželi náskok.

PUBLICITA

Brazílie se vrátí na hřiště až 24. listopadu, tedy v den, kdy debutuje na mistrovství světa proti Srbsku. Seznam 26 sportovců, kteří se na turnaji v Kataru utkají v hledání šesté hvězdy, bude zveřejněn 7. listopadu.

FICHÃO

BRAZÍLIE 5 X 1 TUNISKO

BRAZÍLIE – Alisson; Danilo, Marquinhos (Ibañez), Thiago Silva a Alex Telles (Renan Lodi); Casemiro, Fred (Rodrygo) a Lucas Paquetá (Vini Jr); Raphinha (Antony), Neymar a Richarlison (Pedro). Trenér: Tite.

TUNISKO – Dahmen; Dräger (Valery), Talbi, Bronn a Ben Ouanes; Skhiri, Chaaleli (Khazri), Laïdouni a Slimane (Sliti); Jaziri (Ghandri) a Msakni (Khenissi). Trenér: Jalel Kadri.

PUBLICITA

BRANKY – Raphinha ve věku 10 a 39 let, Talbi ve věku 17 let, Richarlison ve věku 18 let a Neymar ve 28. minutě prvního poločasu; Pedro, ve 28.