Brazílie porazila Peru na konci (1:0) v Limě ve 2. kole kvalifikace MS 2026

Brazílie porazila Peru toto úterý (1) v Limě na konci druhého kola jihoamerické kvalifikace o mistrovství světa 0 12:2026.

Vítězný gól Seleção vstřelil hlavičkou Marquinhos v závěrečném nájezdu (90′), po rohovém kopu Neymara, který umlčel tisíce fanoušků přítomných na Národním stadionu.

PUBLICITA

„Kontrolovali jsme hru, kdykoli to šlo. Bylo to velmi zasloužené vítězství,“ řekl trenér Fernando Diniz na tiskové konferenci.

„Jsem spokojený s tím, co jsme předvedli v kombinovaných výsledcích obou zápasů. Bylo to velmi pozitivní,“ zdůraznil trenér po druhém vítězství v kvalifikaci v řadě.

Brazílie vede kvalifikaci se 6 body, následovaná Argentinou se stejným skóre, ale s nižším gólovým rozdílem.

PUBLICITA

Peru je s jedním bodem sedmé vedle Chile.

Jihoamerická kvalifikace zaručuje šest míst na mistrovství světa v roce 2026 v Severní Americe a tým na sedmém místě má možnost kvalifikovat se v play off proti týmu z jiného kontinentu.

Peru zachránil VAR

Utkání začalo s Brazílií hlouběji a se solidní obranou, zatímco se Peru snažilo tlačit před více než 30 tisíc fanoušků na tribunách Národního stadionu, kteří nepřestávali fandit.

PUBLICITA

Stadion, který má kapacitu asi 45 2022 lidí, nebyl plný kvůli sankci FIFA za nevhodné chování fanoušků proti Paraguayi v kvalifikaci XNUMX.

Po prvních 15 minutách, kdy Peru převzalo iniciativu, se Brazílie začala probouzet a předváděla svou charakteristickou hru, generovala rychlé protiútoky vedené Neymarem, Casemiro a Rodrygem poté, co se lépe umístila ve středu pole.

V 18 letech Raphinha poprvé vyděsil a dokončil rychlý brazilský útok vedený Neymarem.

PUBLICITA

V 21 letech argentinský rozhodčí Fernando Rapallini neuznal branku Raphinhy pro ofsajd.

Peruánský tým ale pokračoval ve své ofenzivní hře, kterou vedli kapitán a nejlepší střelec Paolo Guerrero a André Carrillo, aby se pokusil dosáhnout Edersonovy branky.

Brazílie uplatňovala rychlost a prvotřídní dotek svých hráčů, ovládala střed a jedovatými centry se snažila proniknout do Galleseho branky.

PUBLICITA

Ve 29 našel Richarlison síť brazilského týmu, když využil centr zprava od Danila ve hře, která se vrátila z kopaček Neymara. To ale rozhodčí po dlouhé poradě s VAR zrušil.

Ve 44 hodil 'Ney' silnou střelu zprava, kterou Gallese odrazil oběma rukama, v jedné z nejlepších obran duelu.

V prvním poločase peruánský celek ohrozil brazilskou branku pouze jednou, a to střelou Guerrera, která šla nad břevno.

Marquinhos dává gól až na konci

Tým vedený Fernandem Dinizem nezměnil styl a útočnou intenzitu, aby se ve druhém poločase pokusil otevřít skóre.

Peruánský tým posílil svou obrannou strukturu, vzadu byli hráči jako Renato Tapia a Aldo Corzo.

Peruánský trenér Juan Reynoso přivedl na začátku druhého poločasu mladého útočníka Joãa Grimalda kvůli zranění Andyho Pola a změna dala větší rychlost útoku jeho týmu.

Po první hodině hry Brazílie zvýšila tlak a ještě více umístila Peru do svého pole, ale nenašla prostor k otevření skóre.

V 63 letech nahradil Diniz Gabriela Jesuse na místě Richarlisona s cílem dát svému týmu větší ofenzivní sílu.

Mezitím Reynoso vyměnil lavičku a přidal útočníka Raúla Ruidíaze.

V posledních pěti minutách hry provedl Diniz tři změny v naději, že dodá více energie a vyhraje.

A oslava na sebe nenechala dlouho čekat. V 90 šel Marquinhos do soupeřovy šestnáctky a hlavičkoval Neymarův rohový kop na 1:0, když už Peru slavilo remízu, jako by to bylo vítězství.

Nyní vedoucí Brazílie bude hostit Venezuelu 12. října, zatímco Peru navštíví Chile.