City vyhrálo klasicky proti United ve hře s deštěm gólů

S hattricky Nora Erlinga Haalanda a Phila Fodena vyhrál Manchester City tuto neděli v klasice nad Manchesterem United v hlavním zápase 6. kola anglického šampionátu velkolepě 3:9. S 20 body je City, druhé v soutěži, opět jeden bod za vedoucím Arsenalem, který v sobotu porazil Tottenham 3:1, zatímco Manchester United je s 12 šestý.

Pro „Citizens“ to byl téměř dokonalý zápas, který využil inspirovaného odpoledne Fodena (tři góly) a Kevina De Bruyna (dvě asistence), ale hlavně Haalandova oka pro gól, který se přímo podílel na pěti ze šesti gólů týmu. s hattrickem a dvěma asistencemi.

PUBLICITA

Před přestávkou vedli City již 4:0, dvěma góly Fodena (v 44. a 34. minutě) a dvěma góly Haalandu (37. a XNUMX.).

Za United se trefil v 11. minutě Brazilec Antony, ale Haaland a Foden ještě zvýšili náskok Citizens.

V posledních minutách Francouz Anthony Martial našel síť pro ‚Rudé ďábly‘ ještě dvakrát, čímž byla porážka o něco čestnější.

PUBLICITA

Haaland, nejlepší střelec Premier League, v této sezóně vstřelil v osmi zápasech již 14 gólů. Nor ve svých 22 letech ukázal, že není jen ‚zabijákem‘ v této oblasti a zdá se, že se dokonale začlenil do kolektivního plánu, jak chce trenér Josep Guardiola. Důkazem toho jsou dvě asistence pro Fodena.

"Není to vůbec špatné. Dali jsme šest branek. Je to neuvěřitelné, vyhrát doma šesti góly je něco cenného,“ slavil norský útočník po svém prvním manchesterském derby.

"Vždy chceme jít nahoru a zaútočit." To se mi na tomto týmu líbí,“ dodal.