Loučení s tenisovým gigantem: Federer ukončil kariéru porážkou ve čtyřhře po boku Nadala na Laver Cupu

Švýcarský tenista Roger Federer ukončil svou skvělou kariéru porážkou ve čtyřhře po boku Španěla Rafaela Nadala na Laver Cupu proti Američanům Jacku Sockovi a Frances Tiafoe. Sock a Tiafoe uzavřeli hru ve 2 setech na 1 se skóre 4-6, 7-6 (7/2) a 11-9 za dvě hodiny a 13 minut.

Federer měl v 'super tie breaku' ​​podání v ruce, aby se rozloučil vítězstvím, ale nejdůležitější byla pocta 41letému tenistovi s 20 grandslamovými tituly, který byl po konci emotivní. zápas.

PUBLICITA

Rozlučka možná nebyla taková, o jaké snili Federer a jeho velký kamarád Nadal, kteří jsou na okruhu známí pod zkratkou 'Fedal', jelikož to neskončilo vítězstvím, ale přestože Laver Cup není oficiální soutěží, Sock a Tiafoe bojovali o výsledek, aby vyrovnali turnaj na 2:2, ve kterém proti sobě stojí tým z Evropy a další ze zbytku světa.

Ve vyrovnaném prvním setu s převahou podávajících si oba týmy udržely své podání a o všem bylo rozhodnuto až v závěru: Američané nevyužili „brejkbol“ k tomu, aby zůstali ve vedení na ukazateli skóre. Federer zachránili 'smečí' a v dalším utkání si Evropané neodpustili a zvládli brejk na 1:0.

Ve druhém setu podání obou dvojic ztrácelo na účinnosti a docházelo k ‚brejkům‘ ze strany na stranu, dokud nepřišel rozhodující okamžik.

PUBLICITA

Za stavu 5-5 a podání Nadala zachránili Evropané od Američanů šest brejkových šancí a byli jen jeden zápas od vítězství, ale Sock a Tiafoe dokázali uzavřít na 7-6.

Jako by to byl hollywoodský scénář s 9-8 pro Federera a Nadal V 'match tie breaku' ​​měl Švýcar v ruce podání na prohlášení vítězství, ale poslal právo do sítě a Američané chybu nepromarnili.

Slzy

„Byl to úžasný den. Řekl jsem klukům, že jsem šťastný, ne smutný,“ řekl Federer, který musel během svého projevu několikrát přestat mluvit, protože neudržel emoce a rozplakal se, zvláště když děkoval rodičům, manželce Mirce. , a jeho děti. , všichni přítomní, aby se rozloučili.

PUBLICITA

„Mohla mě (Mirka) zastavit už dávno, dávno, ale neudělala to a dovolila mi pokračovat. Bylo to neuvěřitelné, děkuji,“ řekl Švýcar o podpoře své ženy během kariéry.

"Hrát s Rafou a mít tady všechny ty skvělé (hráče), všechny ty legendy... Děkuji!", dokázal říct v jiném bodě a dodal, že si "hodně užil" každý okamžik loučení, předzápasové rituály. a znovu vstoupil na kurt, i když si uvědomoval, že není ve skvělé formě.

K Federerovým slzám po zápase se přidaly slzy Nadala, slzy ze 17 2 diváků, kteří zaplnili londýnskou OXNUMX Arenu, i všichni Federerovi fanoušci. tenisky, který viděl uzavření kapitoly v historii tohoto sportu odchodem jednoho z nejlepších hráčů, kteří kdy ovládali raketu.