Obrazové kredity: CBF

Mistrovství světa ve fotbale žen je za dveřmi

Soutěž začíná 20. července a poprvé se v ní sejde 32 týmů a její prize pool bude třikrát vyšší než v minulém ročníku v Paříži: 150 milionů USD (ekvivalent 751,5 milionu R$). Podívejte se, co víme o mistrovství světa.

Odpočítávání do začátku Mistrovství světa ve fotbale žen v Austrálii a na Novém Zélandu, která začíná 20. července. Organizátoři odhadují, že se soutěže zúčastní 2 miliardy divákůs po celém světě. Celková sledovanost by byla téměř dvojnásobkem sledovanosti zaznamenané v roce 2019 – 1,12 miliardy, podle zprávy FIFA.

PUBLICITA

Je to poprvé, co se ženský fotbalový pohár bude konat ve dvou různých zemích. Celkově, odehraje se 64 zápasů v devíti hostitelských městech, pěti australských a čtyřech na Novém Zélandu.

Brazilský tým je mezi 32 klasifikovanými týmy ze 172 zemí, které soutěžily v kvalifikacích. Zahajovací zápas ženského fotbalového poháru bude mezi Nový Zéland a Norsko, dne 20. července.

Co víme o ženském fotbalovém poháru?

Poprvé se soutěž spojí 32 výběrů a bude mít ceny třikrát vyšší než poslední ročník v Paříži: 150 milionů USD (ekvivalent 751,5 milionu R $). Z 32 týmů je osm debutantů: Filipíny, Haiti, Irsko, Maroko, Panama, Portugalsko, Vietnam a Zambie.

PUBLICITA

Brazílie je mezi zeměmi, které se účastní všech devět ročníků mistrovství světa, vedle Německa, Spojených států, Japonska, Nigérie, Norska a Švédska.

Největšími vítězkami ženského fotbalového poháru jsou Severoameričané, kteří vyhráli čtyři z osmi mistrovství světa ženy již držely. V tomto vydání by se tým Spojených států mohl stát prvním v historii, který by vyhrál tři tituly v řadě.

Kredit: CBF.

Brazílie v poháru

Tým vedený Piou Sundhageovou si orazítkoval pas na mistrovství světa žen v roce 2023 poté, co porazil Kolumbii ve finále Copa América v roce 2022. Od té doby se brazilský tým připravuje na mistrovství světa a čelí špičkovým týmům v ženském fotbale.

PUBLICITA

Brazilská cesta také zaznamenala v posledních letech proces obnovy. Od převzetí vedení národního týmu v roce 2019 trenér Pia Sundhage povolal do týmu řadu nových talentů. Za téměř čtyři roky bylo povoláno 92 hráčů, z toho 33 hrálo poprvé v základní sestavě.

Brazílie je ve skupině F, vedle Panamy, Francie a Jamajky.

Podívejte se na rozpis zápasů brazilského týmu:

Brazílie x Panama

Datum: 24. července (pondělí), 8:XNUMX

Místní: Hindmarsh Stadium, Adelaide (AUS)

***

Brazílie x Francie

Datum: 29. července (sobota), 7 hodin ráno

Místní: Brisbane Stadium, Brisbane (AUS)

***

Brazílie x Jamajka

Datum: 2. srpna (středa), 7 hodin ráno

Místní: Melbourne Rectangular Stadium, Melbourne (AUS)

* Text tohoto článku byl částečně generován nástroji umělé inteligence, nejmodernějšími jazykovými modely, které pomáhají při přípravě, kontrole, překladu a sumarizaci textů. Textové položky byly vytvořeny Curto Ke zlepšení konečného obsahu byly použity novinky a odpovědi z nástrojů AI.
Je důležité zdůraznit, že nástroje AI jsou pouze nástroje a konečnou odpovědnost za publikovaný obsah nese společnost Curto Zprávy. Odpovědným a etickým používáním těchto nástrojů je naším cílem rozšířit možnosti komunikace a demokratizovat přístup ke kvalitním informacím.