Flamengo poráží Véleze v Pedrově noci a je blízko finále Libertadores

Flamengo zažilo tuto středu perfektní večer v Buenos Aires na stadionu José Amalfitani, kde zazářil Pedro a třemi góly vybudoval vítězství 4:0 nad Vélez Sarsfield, ve hře platné pro první kolo semifinále Liberators. pohár. Další gól poklidného triumfu na argentinské půdě vstřelil Everton Ribeiro. Nikdo už Mengão nedrží?

Jaká noc! Tým vedený Dorivalem Júniorem zůstává na kontinentálním turnaji neporažen a je velmi blízko k zajištění postupu do finále. Sraz s Vélezem se bude konat příští středu na Maracanã a argentinský tým bude muset vyhrát o čtyři góly, aby rozhodl až na penalty. Chcete-li postoupit přímo, budete muset hledat výhodu pěti nebo více gólů.

PUBLICITA

Podívejte se na nejlepší momenty zde (ge)

Pevný vlámský útok narazil na nedotknutou obranu a postupem času ji stále více ztrácel. Vélez od začátku dělal spoustu chyb, od přihrávání míče až po značení, a umožnil hostům cítit se velmi pohodlně. V ofenzivním sektoru chyběl argentinský tým mladý záložník Máximo Perrone, jeden z jejich velkých vrcholů sezony, a dělal červenočernému týmu malé potíže.

V prvním dobrém útoku domácích Santos zblokoval nebezpečnou střelu Jansona. Krátce nato, v 31. minutě, Flamengo odpovědělo otevřením skóre Pedro, který se objevil volný v prostoru, využil nového selhání Vélezovy obrany a odvrátil dobrý centr obránce Léo Pereira.

Remíza málem přišla až později, když Orellano zahrál přímý kop a trefil tyč, ale fanoušci Flamenga nenechali soupeře napínat. Ve 45 letech dostal Gabigol míč od Joãa Gomese uvnitř vápna a krásnou první přihrávkou pro Everton Ribeiro vstřelil druhý gól.

PUBLICITA

Brazilská převaha pokračovala i ve druhém poločase. Dobře organizovaný ve středu zálohy, s dobrými výkony od záložníků Thiago Maia a João Gomes, Flamengo nepustil Véleze příliš blízko k jejich oblasti a dokázal se rychle dostat do útočného pole. V 15 skóroval Pedro další, na konci krásné hry, když se dotkl Hoyose poté, co obdržel průchozí míč od Gabigola, číšníka noci.

Nervózní a otřesený argentinský tým cítil atmosféru napětí generovanou mezi fanoušky a byl drcen soupeřem, který nepřestával hledat útok ani s vybudovanou dobrou převahou, Flamengo proto dosáhl na čtvrtou branku, kterou vstřelil také Pedro , v tahu, ve kterém po vychýlení míč podržel a dal ho do sítě.

Soubor

TECHNICKÝ LIST

VÉLEZ SARSFIELD 0 X 4 FLAMENGO

VÉLEZ SARSFIELD – Hoyos; Jara, De Ios Santos, Valentín Gómez a Ortega; Cáseres (Seoane, Garayalde, Orellano (Julián Fernández) a Janson; Walter Bou (Osorio) a Lucas Pratto. Trenér: Alexander Medina.

PUBLICITA

FLAMENGO – Santos; Rodinei, David Luiz, Léo Pereira a Filipe Luís; Thiago Maia (Vidal), João Gomes (Victor Hugo), Everton Ribeiro (Diego) a Arrascaeta (Pulgar); Gabigol (Everton) a Pedro Trenér: Dorival Júnior.

BRANKY – Pedro ve 31. minutě a Everton Ribeiro ve 45. minutě prvního poločasu. Pedro, v 15 a ve 37 minutách druhého poločasu.