Isaquias Queiroz
Fotografický kredit: Fernando Frazão/Agência Brasil

Isaquias Queiroz si zajistil zlato na Panamerickém kanoistickém šampionátu v Kanadě

Bahijský kanoista Isaquias Queiroz získal tento čtvrtek (11) zlato v kategorii C1 na 1000 metrů v kanadském Halifaxu. Brazílie také zazářila v kontinentální soutěži Paracanoe: Luís Carlos Cardoo, vicemistr světa minulý týden, vyhrál titul KL 1 200 m.

"Nebyl jsem tak připravený jako na mistrovství světa, ale od roku 2014 jsem nezávodil na Panameričanech, takže zisk dalšího titulu je pro CV dobrý," řekla brazilská hvězda kanoistiky Isaquias Queiroz.

PUBLICITA

Sportovec řekl, že si tento šampionát „užije“ trochu víc. „Na mistrovství světa jsem byl napjatější, vážnější, soustředěnější. Teď je čas si to trochu víc užít,“ řekl, když slavil svůj návrat do závodů C1 na 500 metrů.

V kontinentální soutěži Paracanoe vyhrál minulý týden vicemistr světa Luís Carlos Cardoo titul KL 1 200 m.

Důvod k oslavě měli i Igor Tofalini a Fernando Rufino: minulý týden na mistrovství světa zopakovali zlatý a stříbrný double na VL2M 200m.