Leander Lo

Bojovník a rodák ze São Paula: kdo byl Leandro Lo?

Smrt mistra světa v jiu-jitsu vyvolala rozruch, ale mnoho lidí bojovníka poznalo až po smutné epizodě, která vyústila v jeho smrt, minulou sobotu (6. srpna). Zjistěte více o sportovci, který sbíral vítězství!

Od minulé neděle (7) je jméno Leandro Lo vidět na zpravodajských portálech, navíc se stalo jedním z nejdiskutovanějších témat na sociálních sítích. Smrt mistra světa v jiu-jitsu dojala vyznavače a milovníky tohoto sportu. A kdo sportovce neznal, nyní o něm hledá další informace.

PUBLICITA

Bojovník

Lo byl ze São Paula a začal trénovat jiu-jitsu, když mu bylo 14 let.

Byl osminásobným mistrem světa v jiu-jitsu v pěti různých kategoriích, vyhrál pět světových pohárů v tomto sportu a také vyhrál osm panamerických šampionátů v tomto sportu. Měl 268 vítězství a 39 porážek. Na sociálních sítích Lo oznámil, že se příští pátek zúčastní šampionátu v americkém Austinu (12).

Bezvadné držení těla bylo nejen technické, ale i sportovní. V roce 2018 se jeho soupeř vzdal titulu, protože Lo nebyl schopen bojovat. V následujícím vydání se tito dva znovu setkali v závěrečné fázi a Lo v odplatu vzdal boj ve finále, aby jeho soupeř mohl získat titul.

PUBLICITA

Vražda

Mistr světa v jiu-jitsu Leandro Lo ve věku 33 let zemřel minulou neděli (7) poté, co byl postřelen během akce v São Paulu. Osoba, která střílela ze zbraně, byl vojenský policista Henrique Otávio Oliveira Velozo.

Vojenský policista

Henrique Otávio Oliveira Velozo zastřelil Leandra Lo na show, která se konala minulou sobotu. Velozo již byl odsouzen vojenským soudem v São Paulu za útok a nerespektování jiných premiérů v roce 2017 v nočním klubu. V obou případech byl Velozo mimo službu a bez policejní uniformy.