Obrazový kredit: AFP

I s jedním méně, Athletico-PR porazí Palmeiras v prvním zápase semifinále Libertadores

Athletico-PR porazilo toto úterý Palmeiras 1:0 v Arena da Baixada v Curitibě v prvním zápase semifinále Copa Libertadores díky gólu Alexe Santany z prvního poločasu. Palmeiras, šampion posledních dvou ročníků kontinentálního turnaje, pociťoval absence kvůli vyloučení ve středu zálohy Gustava Scarpy a Danila a převahu měl až v závěrečné části zápasu, kdy domácí hráli s 10 kvůli vyloučení. Hugo Mora.

Alex Santana, který ve 22. minutě využil asistenci mladého Vitora Roqueho, vyhrál „Furacão“ a ukončil sérii 20 zápasů Palmeiras bez ztráty jako host v Libertadores, což je rekord soutěže a kontinentální běh bez porážky. v této sezóně po 13 zápasech.

PUBLICITA

Výsledkem je, že Palmeiras jsou nuceni zvítězit doma příští úterý, pokud chtějí hrát třetí finále turnaje v řadě, zatímco remíza stačí na to, aby se Athletico vrátilo do finále Libertadores, což se jim podařilo pouze v roce 2005. když prohráli se São Paulem.

Natlačení fanoušky se hráči domácích s ubíhajícími minutami probudili a začali se blížit k brance Wevertonu.

Gustavo Gómez si ve 14. minutě málem vstřelil vlastní gól po centru z levé strany od Huga Moury, ale velmi pozorný Weverton brance unikl.

PUBLICITA

Bez záložníka Gustava Scarpy, jejich nejlepšího hráče tohoto roku, ani mladého Danila, byl střed pole Palmeiras těžce zdeformovaný, což záložníci Athletica, méně techničtí a pevnější, věděli, jak využít, aby se prosadili.

Ve 22. minutě centroval Khellven zprava, Murilo odhlavičkoval a míč propadl k mladému Vitoru Roquemu, který dominoval a zajistil asistenci Alexi Santanovi, kterému stačilo dotlačit míč do zadní části sítě, aby skóroval. první gól v dresu Hurricane.

Gól povzbudil tým z Parané, který šel hledat druhý, zatímco Palmeiras se snažil překvapit rychlými protiútoky.

PUBLICITA

Verdão znovu zahrozil až ve 42. minutě, kdy López hlavičkoval zleva centr od Ronyho, který trefil tyč.

O pár minut později utrpěl obhájce titulu další tvrdou ránu, když se zranil Raphael Veiga, jeden z jejich hlavních hráčů, a musel opustit hřiště.

Bilance skončila v 69. minutě, kdy Hugo Moura dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. S jedním hráčem navíc šel Palmeiras do útoku, i když se dokázal destabilizovat pouze střelami z dálky a standardkami, proti velmi dobře postavené obraně.

PUBLICITA

O několik minut později to byl trenér Athletico-PR Luiz Felipe Scolari, který byl také kvůli svým stížnostem vyloučen.

Dvě střely z vnějšku od Gabriela Menina, které Bento zachránil, a zadní pata od Ronyho, kterou brankář domácího týmu zachránil, byly největší šance Palmeirase, jehož neustálý tlak v posledních minutách nebyl odměněn.

Poté, co se Alviverde kvalifikoval do semifinále v hrdinském penaltovém rozstřelu doma proti Atlético-MG, nyní znovu lpí na kouzlu Allianz Areny, aby příští úterý porazil tým z Paraná, který v Brasileirão již porazil Palmeiras v São. Paulo 2:0.

PUBLICITA

Kdo postoupí, utká se ve velkém finále v Guayaquilu s vítězem druhého semifinále mezi Argentincem Vélezem Sarfieldem a Flamengem.