fialový kryt AFP

Milán a Inter se utkají lokálně o postup do finále Ligy mistrů

Tuto středu (10.) se Milán stane epicentrem evropského fotbalu, jak se to nestalo za dvě desetiletí, s klasikou mezi Milánem a Interem si vysloužil postup do finále Ligy mistrů.

Milán, jediné město, které má dva evropské mistrovské kluby, bude mít jeden ze svých týmů ve finále 10. června v Istanbulu proti Manchesteru City nebo Realu Madrid.

PUBLICITA

Uvidí se, zda to bude tým 'Rossonero', majitel sedmi titulů Ligy mistrů (poslední v roce 2007), nebo 'Nerazzurri', trojnásobní šampioni (poslední v roce 2010).

Jestliže druhé semifinále mezi Pepem Guardiolou City a Realem Madrid Carla Ancelottiho možná postaví dva nejlepší týmy, pokud jde o hru tváří v tvář, „Derby della Madonnina“ je vrcholem vášně a historie mezi dvěma velkými rivaly, kteří se utkají. navzájem již po 236.

„Není to klasika, je to ‚klasika‘. Víme, co to znamená pro klub, pro hráče, pro fanoušky,“ připomněl trenér Interu Simone Inzaghi.

PUBLICITA

V Lize mistrů se oba rivalové střetli již čtyřikrát, ale naposledy před téměř 20 lety, kdy měla italská Serie A největší fotbalové hvězdy.

Inter v dobré formě

V roce 2003 to bylo v semifinále: Milán se kvalifikoval díky gólu vstřeleného jako host (0-0, 1-1), což je poněkud ironické, protože oba týmy sdílejí stejný stadion, San Siro nebo Giuseppe Meazza, v závislosti na který tým má na starosti.

Další 100% milánský střet v Lize mistrů byl v roce 2005, se smutnou vzpomínkou na světlici vrženou fanoušky Interisty, která zasáhla brankáře do hlavy, hra, která byla přerušena a skončila kvalifikací v Miláně, kterou vyhráli 2:0 na cesta.

PUBLICITA

Ancelotti byl trenér Milána, který v těchto čtyřech duelech potvrdil hegemonii Rossoneri v Evropě. Není divu, Milán je druhým největším vítězem Ligy mistrů, za Realem Madrid se 14 tituly.

Bude ale váha historie stačit proti sebevědomí Interu Milán?

Inzaghiho tým vyhrál obě klasiky hrané v roce 2023 a v lednu vyřadil Milán z italského superpoháru (3:0), než vyhrál druhé kolo italského šampionátu (1:0).

PUBLICITA

Navzdory sezóně s vzestupy a pády, Nerazzurri v této Lize mistrů vždy odpověděli a prošli obtížnou skupinou s Bayernem Mnichov a Barcelonou, oba již vyřazeni.

Rafael Leão pochybuje

Inter si na konci sezóny užívá dobré chvíle se sérií pěti výher napříč všemi soutěžemi, když porazil Juventus, Lazio a Řím a vstřelil 15 gólů.

Romelu Lukaku je v cíli s pěti góly od začátku dubna a znovu si získal vztah s Argentincem Lautarem Martínezem.

PUBLICITA

Milán zase možná nebude moci počítat se svým hlavním ofenzivním hráčem, portugalským útočníkem Rafaelem Leãem, který minulou sobotu musel proti Laziu střídat s bolestí pravého stehna.

„Zkusí to vynutit (ve středu ráno) a rozhodneme se, co uděláme,“ vysvětlil trenér Stefano Pioli, který ví, že jeho tým není bez Leãa stejný: „Rossoneri“ vyhráli pouze jeden zápas z deseti. ve kterém Portugalec nebyl předkrm.

Leão byl rozhodující ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Neapoli asistencí v prvním zápase (1:0) a další v odvetném utkání po fantastickém průběhu (1:1).

Milán bude muset zlepšit svou hru na nejistém konci sezóny, ve které může snít o vítězství v Lize mistrů, ale nemůže zapomenout na italský šampionát, aby si v příští sezóně zajistil místo v hlavní evropské soutěži.

* Text tohoto článku byl částečně generován nástroji umělé inteligence, nejmodernějšími jazykovými modely, které pomáhají při přípravě, kontrole, překladu a sumarizaci textů. Textové položky byly vytvořeny Curto Ke zlepšení konečného obsahu byly použity novinky a odpovědi z nástrojů AI.
Je důležité zdůraznit, že nástroje AI jsou pouze nástroje a konečnou odpovědnost za publikovaný obsah nese společnost Curto Zprávy. Odpovědným a etickým používáním těchto nástrojů je naším cílem rozšířit možnosti komunikace a demokratizovat přístup ke kvalitním informacím.