žlutý kryt AFP

Palmeiras porazil Barcelonu de Guayaquil v Grupo Libertadores

Palmeiras tuto středu porazil Barcelonu de Guayaquil 2:0 v Ekvádoru ve třetím kole skupiny C Copa Libertadores.

S vítězstvím je 'Verdão' na druhém místě ve skupině se stejnými šesti body jako Bolívar, který má lepší brankový rozdíl (+5 proti +1).

PUBLICITA

V úvodu kola porazil bolivijský tým paraguayský Cerro Porteño v Asunciónu 4:0.

Tým São Paulo otevřel skóre na konci prvního poločasu penaltou Raphaela Veiga (45'+3), který skóroval poté, co brankář Víctor Mendoza srazil útočníka Ronyho v oblasti.

Druhý Palmeiras přišel hned po přestávce, u druhé tyče se objevil paraguayský obránce Gustavo Gómez, který po rohovém kopu (47′) hlavičkoval do sítě.

PUBLICITA

Solitaire hra

'Verdão' začal sázet na protiútoky, vepředu využíval rychlosti Ronyho a Dudu, ale v prvním poločase narazil na obranu Mendozy.

Barcelona pod vedením uruguayského nejlepšího střelce Agustína Rodrígueze a s využitím domácí převahy dokázala být ofenzivnější a v prvních minutách více zakončovala, ale málo vystrašeného brankáře Wevertona.

Před tímto středečním zápasem zaznamenal tým Guayaquil v posledních deseti domácích zápasech v Libertadores devět výher a jednu porážku.

PUBLICITA

Po úvodním tlaku Palmeiras postupně ovládl zápas a málem otevřel skóre ve 33. minutě střelou Ronyho, kterou ekvádorská obrana zachránila na vápně.

Ve druhém poločase, vyhrávajícím již 2:0, byl brazilský tým efektivnější a výsledek zvládl, aniž by se zalekl.

V dalším kole skupiny C navštíví Palmeiras 25. května Cerro Porteño v hlavním městě Paraguaye a vítězství by mohlo opustit tým São Paulo jednou nohou v XNUMX. kole.

PUBLICITA

Barcelona zase půjde do nadmořské výšky La Paz, kde se 23. dne utká s Bolívarem.

Datový list:

Copa Libertadores 2023 – Skupina C – Třetí kolo

Barcelona – Palmeiras 0 – 2

Stadion: Monumental (Guayaquil)

Rozhodčí: Andrés Rojas (COL)

cíle:

Palmeiras: Raphael Veiga (45'+3 tresty) a Gustavo Gómez (47')

Žluté karty:

Barcelona: Pineida (36′) a Rodríguez (80′)

Palmeiras: Rony (20′), Luan (33′) a Raphael Veiga (45'+5)

Sestavy:

Barcelona: Víctor Mendoza – Pedro Velasco (Segundo Portocarrero, 73′), Carlos Rodríguez, Lucas Sosa, Mario Pineida – Janner Corozo (Francisco Fydriszewski, 61′), Leonai Souza, Damián Díaz (Gabriel Cortez, 73′), Fernando Gaibor Christian Ortiz (Adonis Preciado, 46′) – Agustín Rodríguez (Jonathan Bauman, 61′). Trenér: Fabián Bustos.

PUBLICITA

Palmeiras: Weverton – Mayke, Gustavo Gómez, Murilo (Luan, 29′), Piquerez – Artur (Rafael Navarro, 80′), Gabriel Menino, Raphael Veiga, Zé Rafael, Dudu (Breno Lopes, 72′) – Rony (Gustavo Garcia , 79′). Trenér: Abel Ferreira.

* Text tohoto článku byl částečně generován nástroji umělé inteligence, nejmodernějšími jazykovými modely, které pomáhají při přípravě, kontrole, překladu a sumarizaci textů. Textové položky byly vytvořeny Curto Ke zlepšení konečného obsahu byly použity novinky a odpovědi z nástrojů AI.
Je důležité zdůraznit, že nástroje AI jsou pouze nástroje a konečnou odpovědnost za publikovaný obsah nese společnost Curto Zprávy. Odpovědným a etickým používáním těchto nástrojů je naším cílem rozšířit možnosti komunikace a demokratizovat přístup ke kvalitním informacím.