Rebeca Andrade a Arthur Nory vyhráli bronzovou medaili na mistrovství světa v gymnastice
Obrazové titulky: Reprodukce/Instagram

Na rozloučenou s ikonickou choreografií 'Baile de Favela' se Rebeca Andrade vrátila do tělocvičny v Liverpoolu, aby tuto neděli vyhrála svou druhou medaili na mistrovství světa v umělecké gymnastice (6) a dále se zapsala do historie. 23letý Brazilec rozveselil místní publikum a zajistil si bronzovou medaili ve cvičení na podlaze se skóre 13.733. Zlato získala Britka Jessica Gadirová a stříbro Američan Jordan Chiles.

Uzavření soutěží v tomto vydání mistrovství světa, Brazilec Arthur Nory zazářil na hrazdě a zajistil si bronzovou medaili. Nory otevřela krásnou prezentací a dostala se na první místo se skóre 14.466.

PUBLICITA

Brazílie tím překonává svůj rekord v počtu medailí na Světových pohárech a v tomto vydání přidala tři.

Zlato v příčkách získal Američan Broody Malone (14.800 14.700) a stříbro Japonec Daiki Hashimoto (XNUMX XNUMX).

Poslední atletka na parketu Jessica Gadirová si zajistila zlato se skóre 14.200. Stříbro získalo Chiles, které mělo skóre 13.833. Jade Careyová, rovněž ze Spojených států, požádala o přezkoumání svého skóre a ztratila body a získala bronz, remizovala s Rebecou Andradeovou, 13.773. Pátá skončila Nizozemka Nomi Visserová, šestá byla Twin Jeniffer Gadirová, sedmá Italka Martina Maggiová a osmá skončila Japonka Shoko Miyataová.

PUBLICITA

Rebeca Andrade, úplná gymnastka

Rebeca dosáhla medailí ve čtyřech různých kategoriích celkem na všech mistrovstvích světa, na kterých závodila, ve cvičení na podlaze, víceboji jednotlivců, přeskoku a na hrazdě. Tuto neděli ještě soutěžila ve finále kladiny, ale spadla spromevaše šance na medaili pro Brazilce v kategorii. Na místě to už Rebeca potvrdila Favelský ples od nynějška by ji měly začít nahrazovat jiné choreografie.

Rebeca zakončuje mistrovství světa jako zlatá medailistka ve víceboji nevídaným způsobem. V sobotu (5) se žena z Guarulhosu zúčastnila také finále na nerovných tyčích, ale nezískala žádnou medaili. Se dvěma medailemi je Rebeca schopna vyrovnat svůj výkon na mistrovství světa v roce 2021 v japonském Kitakyushu, kde získala zlato na přeskoku a stříbro na nerovných tyčích.