Obrazový kredit: AFP

São Paulo vyřadí Atlético-GO na penalty a po 10 letech rozhodne jihoamerický šampionát

Deset let po jejich posledním mezinárodním titulu, konkrétně Copa Sudamericana, bude São Paulo konečně znovu bojovat o titul kontinentální. Tento čtvrtek, ve druhé odvetě semifinále turnaje, tým dokázal porazit Atlético-GO 2:0 a rozhodly až penalty. V nájezdech byl efektivnější a zajistil se na 4-2.

Nyní bude mít São Paulo něco málo přes dvacet dní na to, aby se připravilo na rozhodnutí, v jediném utkání naplánovaném na 1. října proti Independiente del Valle z Ekvádoru. Zápas se bude hrát na stadionu Mario Alberto Kempes v argentinské Córdobě.

PUBLICITA

Zápas začal tak, jak snil každý fanoušek São Paula. S velkou intenzitou tým trenéra Rogéria Ceniho nenechal v prvních minutách Atlético-GO vydechnout a udržoval velmi silné tempo, dokud neotevřel skóre. Tým hrál míč dobře, v rychlosti a s pohybem hráčů bez zastavení. Nestor se objevil v oblasti v každé hře a Luciano se poprvé utkal, jakmile vyšel míč Atlético-GO.

Po čtyřech minutách São Paulo okamžitě získalo míč v útočném poli. Po centru to obrana Goiás špatně odklidila, odraženého míče se zmocnil Luciano a tvrdě vystřelil na branku. Renan dokázal míč zachránit, ale na odraženém míči se objevil osamocený Patrick a skóroval do prázdné branky.

Gól způsobil výbuch Morumbiho. São Paulo tlačeno fanoušky pokračovalo v drcení Atlético-GO, které nebylo schopné opustit pole obrany. V 11 měl Luciano přebytek na kraji oblasti, dominoval a střílel tvrdě zleva, ale Renan to palmoval.

PUBLICITA

Když Pablo Maia nahradil zraněného Gabriela, po 20 minutách São Paulo konečně trochu zpomalilo a Atlético-GO si mohlo trochu vydechnout. Ale i tak si Ceniho tým rychlými doteky a velkou rychlostí po stranách hřiště vytvářel i nadále dobré šance a trpěl nemířením – promarněných příležitostí bylo minimálně pět, většinu z nich Argentinec Calleri.

Podporováno fanoušky se São Paulo vrátilo do druhého poločasu a vytvořilo na soupeře velký tlak. Tým nastoupil během deseti minut pětkrát velmi nebezpečně. Když Morumbiho začínala ovládat úzkost, Patrick se znovu rozhodl. V 17. minutě dostal míč po pravé straně Alisson a přešel do vápna – číslo 3 se dostalo před krajního obránce Dudu a vstřelilo branku, což zaručilo skóre, které rozhodlo až do penalt.

São Paulo mělo ještě nějaké šance na třetí gól, ale nedokázalo se vyhnout penaltám. Při nákopech Luciano zastavil brankáře Renana, ale Baralhas a Léo Pereira podlehli Atlético-GO. Reinaldo, Calleri, Igor Vinícius a Galoppo Podařilo se jim to a nasadili São Paulo do finále Copa Sudamericana, kde tým bude bojovat o svůj druhý titul.

PUBLICITA

FICHÃO

SÃO PAULO 2 (4)

SÃO PAULO – Felipe Alves; Igor Vinícius, Diego, Léo a Reinaldo; Gabriel (Pablo Maia), Rodrigo Nestor (Talles), Alisson (Galoppo) a Patrick (Juan); Calleri a Luciano. Trenér: Rogério Ceni.

ATLÉTICO-GO: Renan; Dudu, (Hayner), Wanderson, Klaus a Jefferson; Baralhas, Marlon Freitas, Edson Fernando (Shaylon) a Jorginho (Léo Pereira); Wellington Rato a Churín (Ricardinho). Trenér: Eduardo Baptista.

BRANKY – Patrick, 4 minuty do prvního poločasu a 17 minut do druhého. Penalty proměnění: Reinaldo, Calleri, Igor Vinícius a Galoppo pro São Paulo a Wellington Rato a Shaylon pro Atl´[etico-GO.