Obrazový kredit: AFP

São Paulo prohrává s Atlético-GO v Jižní Americe

Katastrofální výkon, včetně vyloučení v prvním poločase a neúspěchů Jandreie a Diega Costy, ohrozil sen São Paula získat titul Copa Sul-America v roce 2022. V Goiânia tým Rogéria Ceniho ve čtvrtek večer draze zaplatil za chyby. prohrál s Atlético-GO 3-1, v prvním zápase semifinále soutěže

Nyní, aby tým postoupil k rozhodnutí, bude muset porazit tým Goiás o tři branky v odvetném utkání, které je naplánováno na 8. zápas v Morumbi. Vítězství São Paula o dva góly rozhodlo o penaltách.

PUBLICITA

Rogério Ceni se rozhodl začít hru se třemi obránci a lehčím středem hřiště. Cílem bylo zpřísnit tok míče Atlético-GO a pokusit se vytvořit příležitosti k vyřešení zápasu v prvním poločase.

Naopak tým z Goiás měl na starosti debut Eduarda Baptisty, který nahradil vyhozeného Jorginha. S malým časem na práci udržoval základ týmu a hledal útok rychlou výměnou přihrávek.

A tak domácí otevřeli skóre, pouhých deset minut hry. Při groteskním selhání značení v São Paulu zahrál Marlon Freitas rychle Duduovi na pravém křídle. Krajní obránce šel k základní čáře a centroval jen tolik, aby to Jorginho jen odvrátil do branky a fanoušky Atlética oslavil.

PUBLICITA

São Paulo, které až do inkasování branky hrálo dobrou hru, se rychle zreorganizovalo a krátce poté dosáhlo remízy – také využilo chyby soupeře.

Záložník Edson Fernando šel získat míč do obrany a nechal s ním dominovat až do středu hřiště. Nedotkl se a skončil odzbrojen Reinaldem. Míč propadl k Rodrigu Nestorovi, který z levého okraje vápna nacentroval na Luciana, který hlavou míč překonal brankáře Renana a vyrovnal.

Ve vyrovnané hře může být jakákoliv chyba fatální. V 31 letech udělal Igor Gomes hloupý faul na Jorginha a držel hráče Atlética-GO za dres. V devětatřiceti letech se záložník opět pokazil – pustil se do Edsona Fernanda s přehnanou silou, dostal druhou žlutou kartu a nakonec byl vyloučen ze hřiště.

PUBLICITA

Vyloučení způsobilo, že Rogério Ceni v prvním poločase rozebral svůj plán se třemi obránci – dvěma střídáními do přestávky poslal trenér São Paula na hřiště Welingtona a Patricka. Ceni umístil tým se čtyřmi obránci a čtyřmi atlety do středu zálohy, zůstal pouze Calleri jako útočník – problém je, že nepřestavěl sektor s jiným záložníkem.

S jedním méně to bylo ještě složitější

Druhý poločas začal tím, že se Atlético-GO snažilo prosadit výhodu mít na hřišti o jednoho hráče více. S nasazením ve středu hřiště si tým udržoval držení míče, ale efektivně ho nedosahoval. Eduardo Baptista provedl změnu, díky které byl jeho tým mnohem ofenzivnější, postavil na hřiště útočníka Shaylona a brzy za to byl odměněn.

Až do jedenácti minut dorazil zprava opět tým Goiás. Marlon Freitas rychle postupoval a přešel nízko do oblasti. Jandrei se napřáhl a podařilo se mu ujít míč, který se odrazil k Diegu Costovi a nechal na zemi sedícího Shayla jen dotlačit do prázdné branky – 2:1 Atlético-GO.

PUBLICITA

São Paulo nemohlo dosáhnout Renanova cíle s žádným nebezpečím a Atlético-GO klidně vždy dorazilo s nebezpečím. Ve 32 letech dosáhl tým z Goiás třetí mety. Léo Pereira to dostal zleva a přihrál, jak chtěl Diego Costa, vstoupil do oblasti a dotkl se Jandreiova výjezdu, aby se zvětšil.

São Paulo bude mít týden na reorganizaci, aby se pokusilo postoupit do finále – vypadnutí proti Atlético-GO bude pro tým katastrofou.