Πιστώσεις εικόνας: AFP

Η Γερμανία ισοφαρίζει με την Ισπανία και παραμένει ζωντανή στον ανταγωνισμό. μάθετε περισσότερα για την 8η ημέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Μετά από 185 λεπτά, η ομάδα της Κόστα Ρίκα έκανε το πρώτο της σουτ στο τέρμα στο Παγκόσμιο Κύπελλο και κέρδισε την Ιαπωνία.Ακολουθήστε όλα όσα συμβαίνουν αυτήν την 8η ημέρα του πρωταθλήματος εδώ στο Curto News.

🔎 ΠΑΝΕΛ 🔎

⚽ 07h — Ιαπωνία 0 x 1 Κόστα Ρίκα

⚽ 10 π.μ. — Βέλγιο X 0 2 Νότια Αφρική

⚽ 13:XNUMX — Κροατία X 4 1 Καναδάς

⚽ 16:XNUMX — Ισπανία X 1 1 Γερμανία

ΠΡΩΤΟ ΣΟΥΤ ΓΚΟΛ 🇨🇷

Μετά από 185 λεπτά, η ομάδα της Κόστα Ρίκα έκανε το πρώτο της σουτ στο τέρμα στο Παγκόσμιο Κύπελλο και κέρδισε την Ιαπωνία.Ο μέσος Fuller εκμεταλλεύτηκε την πρώτη –και μοναδική– ευκαιρία της ομάδας μέχρι στιγμής, εξασφαλίζοντας τη νίκη της Κόστα Ρίκα.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΕ ΤΟΝ ΥΜΝΟ 🇲🇦

Το Μαρόκο αλλάζει τερματοφύλακα απέναντι στο Βέλγιο μετά την αναπαραγωγή του ύμνου. Ο Μπόνο ένιωσε πόνο στην προθέρμανση, τραγούδησε τον ύμνο, αλλά δεν πήγε στο παιχνίδι.

Η νίκη του Μαρόκου έχει τον κλώνο και κοροϊδία της «βελγικής γενιάς»

Οι Βραζιλιάνοι πανηγυρίζουν τη νίκη που έκανε τους Μαροκινούς να ξεπεράσουν το Βέλγιο στον όμιλο F.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

ΕΠΙΛΟΓΗ BIEBER 🇨🇦

Ο Καναδάς άρχισε να κερδίζει, αλλά η κροατική ομάδα γύρισε το παιχνίδι και κατέληξε να κερδίσει τη μονομαχία του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022 με 4-1. Στα δίκτυα, οι Βραζιλιάνοι ζήτησαν από τον Justin Bieber να ενισχύσει την καναδική ομάδα.

ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ 🇨🇦

Ο Αλφόνσο Ντέιβις σημείωσε το πρώτο γκολ του Καναδά στην ιστορία του Παγκοσμίου Κυπέλλου, δυστυχώς η ομάδα αποκλείστηκε μετά την ήττα από την Κροατία.

Ο Ρονάλντο έστειλε ανοιχτή επιστολή στον Νεϊμάρ: «Γύρνα πίσω πιο δυνατός» 🇧🇷

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Ο πρώην επιθετικός Ρονάλντο, το «Φαινόμενο», ευχήθηκε αυτή την Κυριακή (27) ο Νεϊμάρ να επιστρέψει «δυνατότερος» από τον τραυματισμό που υπέστη στον δεξιό αστράγαλο που τον έχει αποκλείσει, προς το παρόν, από τα δύο τελευταία παιχνίδια της Βραζιλίας στη φάση των ομίλων του Παγκόσμιο Κύπελλο από το Κατάρ.