Πιστώσεις εικόνας: Twitter

Είναι από τη Βραζιλία!! Η Λουίζα Στεφανί και ο Ραφαέλ Μάτος είναι πρωταθλητές στο μικτό διπλό στο Australian Open

Η Λουίζα Στεφανί και ο Ραφαέλ Μάτος είναι πρωταθλητές στο μικτό διπλό του Australian Open. Το βράδυ της Πέμπτης (26), το πρωί της Παρασκευής (27) στη Μελβούρνη, οι Βραζιλιάνοι κέρδισαν τους Ινδούς Sania Mirza και Rohan Bopanna με 2 σετ προς 0, με επιμέρους 7/6 (7/2) και 6/2, στη 1:27. 🇧🇷

Αντιμετωπίζοντας έμπειρους αντιπάλους, η Λουίζα και ο Μάτος ήταν επίμονοι για να ξεπεράσουν το άγχος του πρώτου τελικού τους Grand Slam καριέρας και να επιστρέψουν τη Βραζιλία στην κορυφή μετά από λίγο περισσότερο από δύο χρόνια.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η τελευταία φορά που η βραζιλιάνικη σημαία βρέθηκε στην υψηλότερη θέση στο βάθρο ενός από τα 4 κύρια τουρνουά τένις ήταν το 2020, με τον Μπρούνο Σοάρες, στο διπλό ανδρών του US Open. Είναι η πρώτη φορά που ένα εξ ολοκλήρου βραζιλιάνικο ζευγάρι αναδεικνύεται πρωταθλητής στο διπλό γκραν σλαμ.

Λάβετε νέα και newsletterναι Curto Ειδήσεις μέσω Telegram και WhatsApp.

Λάβετε νέα και newsletterναι Curto Νέα από Telegram e WhatsApp.