Πρέμιερ Λιγκ, 30 χρόνια: δείτε πού μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα μεταξύ της Έβερτον και της Τσέλσι

Η Πρέμιερ Λιγκ ξεκίνησε αυτήν την Παρασκευή (5), το αγγλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που γιορτάζει 30 χρόνια ύπαρξης με τη σημερινή του μορφή. Για πολλούς ανθρώπους, ειδικά τους παίχτες εν ώρα καθήκοντος, είναι το πιο αμφισβητούμενο τουρνουά στον κόσμο. Τώρα αρκετή καθυστέρηση και δείτε πού μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα ανάμεσα στην Έβερτον και την Τσέλσι:

Ο αγώνας διεξάγεται αυτό το Σάββατο (6), στις 13:30 μ.μ. (ώρα Μπραζίλια), για τον πρώτο γύρο του αγγλικού πρωταθλήματος. Τώρα πάρτε το και γράψτε το στο ημερολόγιό σας. Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το ESPN, σε κλειστή τηλεόραση και μετά Star+, σε ροή.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Δείτε παρακάτω όλα τα παιχνίδια από τον πρώτο γύρο που θα διεξαχθεί μεταξύ 5 και 7 Αυγούστου:

• 07/08, 12:30 μ.μ. – Γουέστ Χαμ x Μάντσεστερ Σίτι – Ολυμπιακό Στάδιο Λονδίνου

Στον πρώτο αγώνα της Premier League, η Άρσεναλ άνοιξε τη σεζόν 2022/2023 με νίκη 2-0 επί της Κρίσταλ Πάλας, σε εκτός έδρας αγώνα.

Ακριβώς στο ντεμπούτο της Άρσεναλ, υπήρξε ένα γκολ από έναν Βραζιλιάνο. Ο επιθετικός Γκαμπριέλ Μαρτινέλι, 21 ετών, άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.