A képek forrása: Reprodukciós Twitter/WTA

Bia Haddad nyer, és bejut a Roland Garros negyeddöntőjébe

A világranglista 14. helyén álló brazil teniszező, Bia Haddad közel négyórás csatában verte meg a spanyol Sara Sorribest (132.) ezen a hétfőn (5), és bejutott a Roland Garros torna negyeddöntőjébe.

A Suzanne Lenglen pályán játszó Bia 2 szettben 1-re zárta a meccset, 6-7 (3/7), 6-3 és 7-5 eredménnyel.

HIRDETŐ

A brazil a világ 7. helyén álló tunéziai Ons Jabeurrel küzd meg az elődöntőbe jutásért, aki alig több mint egy óra alatt 36-6-as és 3-6-es eredménnyel verte könnyedén az amerikai Bernarda Perát (1.).

Bia és Sorribes a torna egyik legjobb meccsét játszotta, az év leghosszabb meccsét a női körversenyen, amelyben a brazil támadórepertoárja átfedésben volt a spanyolok pályás játékával.

Sorribes, aki soha nem jutott túl a Grand Slam harmadik fordulóján, megmutatta, hogy teljesen felépült, miután elszenvedett jobb lábfeje, ami miatt tavaly szeptembertől idén áprilisig nem tudott harcolni.

HIRDETŐ

Bia, aki 27 évesen pályafutása legjobb szakaszát éli, 1968-ban Maria Esther Bueno óta az első brazil, aki bejutott a Roland Garros negyeddöntőjébe.

A São Paulo-i teniszező volt a favorit, és úgy tűnt, csendes győzelem felé haladt, amikor az első szettben 5-2-re vezetett, de Sorribes három brékkel reagált, és kikényszerítette a tie breaket, amit 7/-re nyert meg. 3.

A spanyol tartotta az iramot, és 3-0-ra vezetett a második szettben, de ezúttal Bia volt az, aki reagált, és zsinórban hat játszmát nyert, így kiegyenlített.

HIRDETŐ

A mindent eldöntő szettben, már mindketten küzdöttek a fáradtsággal, Bia a 12. játszmában a meccs zárásáért adogatott, és negyedik meccslabdájával megpecsételte a győzelmet.