Kép forrása: AFP

Pelé megkéri Neymart, hogy maradjon a brazil csapatban, és megsimogatja Richarlisont

Pelé Neymar előtt tisztelgett Brazília horvátországi veresége után a világbajnokságon. A futball királya Instagram-üzenetben méltatta: "hagyatéka még közel sem ér véget". Neymar a hosszabbításban szerezte a gólt, majd büntetőkkel kiesett a Katar Kupa negyeddöntőjében. Richarlison bejegyzéséhez Pelé is hozzászólt: "mosolyra késztetted Brazíliát".

„Inspirálj minket továbbra is. Továbbra is örömmel ütöm a levegőt minden egyes góloddal, ahogy minden meccsen tettem, amikor a pályán láttalak” – fejezte be a „Király” Neymar Jr.-nak írt hosszú üzenetét az Instagramon.

HIRDETŐ

Pelé, akit továbbra is egy São Paulo-i klinikán vesznek fel, hogy újraértékeljék a tavaly azonosított vastagbélrák elleni kezelését, sajnálta az eredményt (1-1 120 perc alatt és 4-2-es vereség büntetőkkel), de igyekezett támogatást nyújtani a 30 éves játékos.

A PSG játékosa 124 meccsen érte el ezt a rekordot, míg a Pelé néven ismert Edson Arantes do Nascimento 92 meccsen 1957 és 1971 között.

A kiesést követően Neymar megkérdőjelezte a nemzeti csapatban való folytatását, mivel nem garantálta 100%-osan, hogy ismét „Amarelinhát” viseljen. De Pelé arra biztatta a sztárt, hogy maradjon a csapatban.

HIRDETŐ

Ragaszkodó szavai voltak Richarlisonnak

Pelé király szeretettel és vigasztalással is nyilatkozott Richarlison sztárjának, aki a Horvátország elleni meccs első felében játszott, de végül Tite edzője váltotta.

Rocharlison bejegyzéséhez fűzött kommentben Pelé ezt mondja: „Csak így tovább, fiú. És soha ne változzon. Megmosolyogtattad Brazíliát.