Kép forrása: AFP

Vb barátságos mérkőzések: Mexikó kikap Svédországtól, Németország pedig nem izgul

A vb-t megelőző barátságos mérkőzéseken Mexikó kikapott Svédországtól, Németország legyőzte a gyengébb Ománt, Argentína az Egyesült Arab Emírségeket, Horvátország mindössze 1 góllal verte Szaúd-Arábiát, Lengyelország pedig Chilét. Tudjon meg többet a szerdán (16.) lezajlott barátságos mérkőzésekről.

Mexikó vs Svédország

A kiválasztás Mexikó által vereséget szenvedett 2 a 1 Szerdán, Spanyolországban lejátszott barátságos mérkőzésen, amely Gerardo Martino edző csapatának volt az utolsó tesztje a világbajnokság előtt. A gólok csak a második félidőben születtek. A mexikói csapat uralta az akciót az első félidő nagy részében, de Svédország meglepte.

HIRDETŐ

Mexikó csütörtökön Dohába utazik, november 22-én pedig Lengyelország ellen debütál a világbajnokságon, az Argentínát és Szaúd-Arábiát is magában foglaló C-csoportban.

Lengyelország x Chile

A lengyel csapat a második félidő 1. percében 0-39-ra legyőzte Chilét, Krzysztof Piatek egyetlen góljával.

A kezdés előtt egyperces néma csenddel emlékeztek a lengyel területen, Oroszország Ukrajna elleni inváziója közepette lezuhant rakéta két áldozatára.

HIRDETŐ

A világbajnokságra ki nem jutó chilei csapat a meccs nagy részében uralta, és négy esélye is volt a gólszerzésre, de nem tudta felülkerekedni Lukasz Skorupski kapuson.

Az ellentámadásra tippelve a lengyeleknek sikerült zárniuk az állást. A Lengyelország debütált Világbajnokság november 22-én Mexikó ellen, szőr C csoport, amely magában foglalja Argentínát és Dél-Koreát is.

Németország vs Omán

A közösségi oldalak kommentjei alapján Németország nem izgult: az európai csapat diszkrét teljesítménnyel 1-0-ra verte Ománt.Niclas Füllkrug, a Werder Bremen támadója a második félidő 35. percében vette be a németek kapuját.

HIRDETŐ

A Németország november 23-án debütál a japánok elleni világbajnokságon. Ezt követően Spanyolországgal és Costa Ricával mérkőznek meg E csoport.

Argentína x Egyesült Arab Emírségek

Kép: Ryan LIM / AFP

a játék Argentína volt a nap legizgalmasabbja: a dél-amerikai csapat 5-0-ra legyőzte az Egyesült Arab Emírségeket az Abu-Dzabiban található Mohammed Bin Zayed Stadionban.

A gólokat Julián Álvarez, Ángel Di María (2x), Lionel Messi és Joaquín Correa szerezte.

HIRDETŐ

A Az argentin csapat november 22-én mutatkozik be a világbajnokságon Szaúd-Arábia ellen, a C csoportban. amely magában foglalja Mexikót és Lengyelországot is.

Horvátország vs Szaúd-Arábia

A világ jelenlegi második helyezettje ezen a szerdán (1) 0-16-ra legyőzte Szaúd-Arábiát. Egy kevés szurkolójú rijádi stadionban Andrej Kramaric csatár szerezte a mérkőzés utolsó gólját, amelyen a 2018-ban Aranylabdát nyerő Luka Modric 30 percig játszott.

Benne vannak a horvátok A világbajnokság F csoportja Belgium, Kanada és Marokkó, az ellenfél mellett november 23-án debütál az Al-Ba stadionbanyt.

HIRDETŐ

Viszont a Szaúd-Arábia november 21-én debütál Argentína ellen, szőr C csoport, ahol Mexikó és Lengyelország is található.

Mi várható a következő napokban a világbajnokság előtt?

A világbajnokság jövő vasárnap, november 20-án kezdődik az A-csoportban, Katar – a verseny házigazdája – Ecuador mérkőzésével. A csoport többi csapatának, például Szenegálnak és Hollandiának nem lesz meccse a nagyverseny nyitányáig. (Dobás)

Csütörtökön (17-én) Irán Nicaraguával mérkőzik meg barátságos mérkőzésen, amelyre brazil idő szerint 13 órakor kerül sor. Ugyanakkor Spanyolország Jordániával néz szembe Ammanban.

A portugál csapat ezen a csütörtökön (17-én) Nigériával is megmérkőzik, de nem lesz csatár, Cristiano Ronaldo, aki gyomorhurutban szenved, Fernando Santos edző szerint.

Pénteken (18) lesz Szerbia vs Bahrein. A világbajnok Franciaország követi Brazília tervét, és a vb-ig nem lesz meccse.