Argentína (Messi) és Franciaország (Mbappé)
A képek forrása: Reprodukció/Twitter

Argentínának előnye van Franciaországgal szemben a világbajnokságok történetében

A 18-es világbajnokság döntőjében jövő vasárnap (2022-án) küzdő Franciaország és Argentína már háromszor mérkőzött meg egymással a torna történetében.

1930: 84 perces játék

15. július 1930-én Argentína és Franciaország vívta első párharcát a történelem első világbajnokságán, amelyet Uruguayban rendeztek. A montevideói Parque Central stadionban, 23 ezer néző előtt, az Albiceleste 1-0-s győzelmével ért véget a meccs.

HIRDETŐ

A francia kapus, Alex Thépot remek teljesítménye megakadályozta az argentinokat a gólszerzésben egészen a második félidő 36. percig, amikor is Luis Monti megszerezte a meccs egyetlen gólját.

Ám 39 évesen Gilberto de Almeida Rego brazil játékvezető kifütyülte a meccs végét, meglepetést és dühöt váltva ki a francia játékosokban és a közönség egy részében.

Mindkét csapat az öltözőbe ment, de az asszisztensnek sikerült meggyőznie a brazil játékvezetőt a hibájáról, és a játékosok visszatértek a pályára, hogy lejátsszák az utolsó hat percet, ami nem változtatott az álláson.

HIRDETŐ

Franciaország a Chilétől elszenvedett vereség után (3-0) kiesett a csoportkörben, Argentína pedig a házigazda Uruguay ellen (4-2) veszítette el a döntőt.

1978: Trésor keze

6. június 1978-án Franciaország Argentínával mérkőzött meg csoportmérkőzésen a Monumental de Núñez stadionban, 71 XNUMX néző előtt.

A korábban Olaszországtól (2-1) legyőzött „Bleus” ugyanilyen eredménnyel újabb vereséget szenvedett, ami megpecsételte a kiesést, Argentína pedig megszerezte első világbajnoki címét.

HIRDETŐ

A Michel Platini vezette Franciaország az első félidő 0. percéig 0-45-ra állt az argentinokkal, amikor Leopoldo Luque lövése után Marius Trésor kézzel érintette a labdát. Daniel Passarella gólra váltotta a büntetőt az "Albiceleste"-nek.

A második félidő 11. percében Jean-Paul Bertrand-Demanes francia kapus megpróbálja megállítani Luque lövését, és a kapufának ütközik. Miután hordágyon hagyta el a pályát, Dominique Baratelli váltja.

Platini kihasználja Bernard Lacombe kipattanóját, és négy perccel később egyenlít. Később Didier Six elszalaszt egy lehetőséget szemtől szemben az argentin kapussal, Ubaldo Fillollal. Egészen addig, amíg a 28. percben Luque meg nem verte Baratellit egy területen kívüli lövéssel.

HIRDETŐ

Máig ez a „Bleus” utolsó veresége egy dél-amerikai csapattól a világbajnokságon.

2018: Pavard nagyszerű gólja

30. június 2018-án a csoportkörben stabil Franciaország és a nehezen kvalifikált Argentína találkozott egymással a nyolcaddöntőben az oroszországi világbajnokságon.

Az első pillanattól kezdve a 'Bleus' megszerezte a vezetést Antoine Griezmann büntetőjével. A szünet előtt Di María egyenlített a területen kívülről érkező találattal, Hugo Llorisnak esélye sem volt.

HIRDETŐ

A második félidőben Argentína fordított Lionel Messi lövésével, amelyet Gabriel Mercado hárított. De Franciaország mindent a régiben hagyott, Benjamin Pavard, aki lenyűgöző gólt szerzett távolról, a torna legszebb gólját.

Utána a franciák Mbappé négy perc alatt szerzett két góljával tértek vissza az élre.

A szünetben, Messi keresztrúgása után Sergio 'Kun' Agüero fejes gólt szerzett. Egy utolsó argentin esély ellenére Franciaország 4-3-ra nyerte meg a meccset, ami döntő volt a második világbajnoki cím megszerzésében.