Brazília a végén (1-0) legyőzte Perut Limában a 2-os világbajnoki selejtező 2026. fordulójában.

Brazília 1-0-ra legyőzte Perut ezen a kedden (12-én), Limában, a 2026-os világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének második fordulójának végén.

A Seleção győztes gólját Marquinhos fejessel szerezte az utolsó szakaszban (90′), Neymar szögletrúgását követően, amely elhallgattatta a Nemzeti Stadionban jelenlévő több ezer szurkolót.

HIRDETŐ

„Amikor csak tudtuk, irányítottuk a játékot. Nagyon megérdemelt győzelem volt” – mondta Fernando Diniz edző egy sajtótájékoztatón.

„Elégedett vagyok azzal, amit a két meccs összesített eredményeként bemutattunk. Nagyon pozitív volt” – emelte ki a tréner a második, egymást követő selejtezőbeli győzelem után.

A selejtezőt Brazília vezeti 6 ponttal, őt Argentína követi azonos pontszámmal, de kisebb gólkülönbséggel.

HIRDETŐ

Peru egy ponttal a hetedik, Chile mellett.

A dél-amerikai selejtezők hat helyet garantálnak a 2026-os észak-amerikai világbajnokságon, és a hetedik helyezett csapatnak lehetősége van a kvalifikációra úgy, hogy rájátszásban játszik egy másik kontinens csapata ellen.

Perut a VAR megmenti

Brazíliával mélyebben és masszív védekezéssel indult a meccs, míg Peru a Nemzeti Stadion lelátóján igyekezett a több mint 30 ezer szurkoló előtt szorítani, akik nem hagyták abba a szurkolást.

HIRDETŐ

A mintegy 45 2022 fő befogadására alkalmas stadion nem volt tele, mert a FIFA szankciókat szabott ki szurkolóinak helytelen magatartása miatt Paraguay ellen a XNUMX-es selejtezőn.

Az első 15 perc után, amikor Peru átvette a kezdeményezést, Brazília kezdett felébredni, és megmutatta jellegzetes játékát, gyors kontrákat generált Neymar, Casemiro és Rodrygo vezetésével, miután jobban elhelyezkedett a középpályán.

18 évesen Raphinha adta meg az első ijesztgetést, egy gyors brazil támadást Neymar vezetésével.

HIRDETŐ

21 évesen Fernando Rapallini argentin játékvezető érvénytelenítette Raphinha gólját les miatt.

A perui csapat azonban folytatta támadójátékát, csapatkapitánya és gólkirálya, Paolo Guerrero és André Carrillo vezetésével megpróbálta elérni Ederson kapuját.

Brazília játékosai gyorsaságát és első osztályú érintését alkalmazva dominált középen, és méregdrága ívekkel próbált behatolni Gallese kapujába.

HIRDETŐ

29-nél Richarlison talált be a brazil csapat kapujába, kihasználva Danilo jobb oldali beadását Neymar lábáról. A játékvezető azonban a VARral folytatott hosszas egyeztetés után lemondta.

44 évesen 'Ney' erős jobb oldali lövést dobott, amit Gallese két kézzel hárított, a párharc egyik legjobb védése közben.

Az első félidőben a perui csapat egyetlen alkalommal veszélyeztette a brazil kaput, Guerrero lövése a léc fölé ment.

Marquinhos gólt szerez a végén

A Fernando Diniz vezette csapat a második félidőben nem változtatott stílusán és támadóintenzitásán.

A perui csapat megerősítette védekező szerkezetét, hátul olyan játékosokkal, mint Renato Tapia és Aldo Corzo.

Juan Reynoso, a perui edző Andy Polo sérülése miatt a második félidő elején a fiatal csatárt, João Grimaldót hozta be, és a változás felgyorsította csapata támadását.

A játék első órája után Brazília növelte a nyomást, és Perut még jobban a mezőnyébe helyezte, de nem talált teret a gólszerzésre.

63 évesen Diniz Gabriel Jesust váltotta Richarlison helyén azzal a céllal, hogy csapatának nagyobb támadóerőt adjon.

Eközben Reynoso padot cserélt, és Raúl Ruidíazt is bevette.

A játék utolsó öt percében Diniz három változtatást hajtott végre abban a reményben, hogy több energiát injektálhat és nyerhet.

Az ünneplés pedig nem sokáig váratott magára. 90-nél Marquinhos az ellenfél tizenhatosához ment, és Neymar szögletrúgását fejelte 1-0-ra, amikor Peru már úgy ünnepelte a döntetlent, mintha győzelem lenne.

A jelenleg éllovas Brazília október 12-én Venezuelát fogadja, míg Peru Chilébe látogat.