Búcsú egy teniszóriástól: Federer páros vereséggel fejezi be pályafutását Nadal mellett a Laver-kupában

A svájci teniszező, Roger Federer azzal vetett véget ragyogó pályafutásának, hogy párosban vereséget szenvedett a spanyol Rafael Nadal mellett a Laver Cupban, az amerikai Jack Sock és Frances Tiafoe ellen. Sock és Tiafoe 2 szettben 1-re zárta a meccset, 4-6, 7-6 (7/2) és 11-9, két óra 13 perc alatt.

Federernek a kezében volt az adogatás a „szuper tie breakben”, hogy győzelemmel búcsúzott, de a legfontosabb a 41 Grand Slam-bajnoki címet szerző 20 éves teniszező előtt tisztelegve volt, aki a meccs vége után érzelmes volt. a meccs.

HIRDETŐ

Talán nem a búcsúról álmodott Federer és nagy barátja, Nadal, akiket a pályán a „Fedal” rövidítéssel ismernek, hiszen nem ért véget a győzelem, de annak ellenére, hogy a Laver Cup nem hivatalos verseny, Sock és Tiafoe kiharcolták a 2-2-es döntetlent, amelyen egy európai csapat és egy másik a világ többi részéből mérkőzik meg egymással.

A kiegyenlített első szettben, az adogatók előnyével mindkét csapat megőrizte a szervízét, és végül minden eldőlt: az amerikaiak nem használták ki a „bréklabdát”, hogy előrébb maradjanak az eredményjelzőn. Federer „zúzással” mentett, és a következő játszmában az európaiak már nem bocsátottak meg, és sikerült a szünettel 1-0-ra elhúzni.

A második szettben mindkét pár adogatása veszített hatékonyságából, és a döntő pillanatig „szünet” következett.

HIRDETŐ

5-5-tel és Nadal adogatásával az európaiak hat bréklehetőséget hárítottak az amerikaiak elől, és már csak egy játszmára voltak a győzelemtől, Socknak ​​és Tiafoe-nak azonban sikerült 7-6-ra zárnia.

Mintha egy hollywoodi forgatókönyv lenne, 9-8 Federer és Nadal A „meccs tie break”-ben a svájci adogatással jelentette ki a győzelmet, de jobbal a hálóba küldött, és az amerikaiak nem veszítették el a hibát.

Könnyek

„Csodálatos nap volt. Azt mondtam a srácoknak, hogy örülök, nem szomorú” – mondta Federer, akinek beszéde közben többször is abba kellett hagynia a beszédet, mert nem tudta visszatartani az érzelmeit, és sírt, főleg amikor köszönetet mondott szüleinek, feleségének, Mirkának. , és gyermekei. , mindannyian jelen vannak, hogy elköszönjenek.

HIRDETŐ

„Ő (Mirka) már rég megállíthatott volna, de nem tette, és megengedte, hogy folytassam. Hihetetlen volt, köszönöm” – mondta a svájci felesége pályafutása során nyújtott támogatásáról.

„Rafával játszani, és itt vannak ezek a nagyszerű (játékosok), ezek a legendák… Köszönöm!” – sikerült egy másik ponton elmondania, hozzátéve, hogy „nagyon élvezte” a búcsú, a játék előtti rituálék minden pillanatát. és még egyszer belépett a pályára, annak ellenére, hogy felismerte, hogy nincs túl jó formában.

Federer könnyeihez a meccs után Nadal, a londoni O17 Arénát megtöltő 2 XNUMX néző és Federer szurkolói könnyei csatlakoztak. tornacipő, amely a sportág történetének egy fejezetét azzal zárta, hogy visszavonult az egyik legjobb ütőt forgató játékos.