Kép forrása: AFP

Iga Swiatek legyőzi Ons Jabeurt, és először lesz US Open bajnok

A fiatal lengyel teniszező, Iga Swiatek szombaton legyőzte a tunéziai Ons Jabeurt, és először nyerte meg a US Opent, ami pályafutása harmadik Grand Slam-bajnoka. A világelső Swiatek 1 szettben 2-ra zárta a meccset, 0-6 és 2-7 (6/7) eredménnyel, egy óra 5 percnyi játékidő alatt az Arthur Ashe Stadionban.

A 21 éves lengyel, kétszeres Roland Garros-bajnok (2020-ban és 2022-ben) továbbra is verhetetlen a fináléban, az utolsó tízben győzött.

HIRDETŐ

Jabeur, Wimbledon második helyezettje viszont elszalasztotta második lehetőségét, hogy ő legyen az első afrikai, aki magasba emelhetett egy Major-trófeát.

A 28 éves tunéziai Swiatek megsemmisítően kezdett, fél óra alatt megnyerte az első szettet, a másodikban pedig keményen küzdött egészen a tiebreakig, de a harmadik szettig nem tudta vinni a játékot.

Elena Rybakinától Wimbledonban elszenvedett veresége után a tunéziai nagyszerű meccset vívott New Yorkban, mindössze egy szettet kapott az elődöntőig.

HIRDETŐ

Az első afrikai, aki versenyben volt a US Open trófeájáért, Jabeur a fináléban egy Swiatek ellen bukott, aki diszkréten és elvárásait visszafogva haladt végig a tornán.

Ám a döntő meccsen a lengyel bemutatta pusztító változatát, amellyel ebben a szezonban további hat címet nyert, köztük a Roland Garrost, és újabb Grand Slam-trófeával bővült galériája.

A Serena Williams hanyatlása óta domináns játékos nélküli női túrán Swiatek az első, aki 2016 óta ugyanabban a szezonban nyert a négyből kettőt.

HIRDETŐ

Serena búcsútornáján a lengyel volt az első játékos, aki az amerikai sztár, 2014 óta egy év alatt hét címet ért el.

„Összpontosítanom kellett, és ez a torna nagy kihívást jelentett, mert New York olyan zajos, olyan őrült, olyan sok kísértés van a városban, inspiráló emberek, akikkel találkoztam. Nagyon büszke vagyok” – mondta Swiatek a trófea átvétele előtt.

A US Open férfi döntőjét vasárnap a spanyol Carlos Alcaraz és a norvég Casper Rudd vívja. A győztes emelheti fel első Grand Slam-trófeáját, és az ATP-ranglista új 1. helye lesz.